BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Panerių memorialas – didžiausias tragedijos liudininkas

Data

2019 09 23

Įvertinimas
0
LRVK7610.jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis dalyvavo Holokausto dienos minėjime Paneriuose.

„Panerių memorialas – didžiausias šios tragedijos liudininkas, primenantis mums žydų tautos, kartu ir visos Lietuvos tragediją. Esu čia, Paneriuose, ne pirmą kartą kaip Vyriausybės atstovas, pilietis ar tėvas. Tačiau, kiekvieną kartą apima išskirtinis jausmas. Tai praeities beprasmybės ir pagarbos praeičiai akimirka. Paneriai – amžinojo skausmo obeliskas“,–  sakė D.Matulionis.  

Pasak vicekanclerio, nužudyti nieko dėti vaikai ir seneliai, sunaikinti Lietuvą kaip savo tėvynę mylėję ir joje kūrę intelektualai. Šiandien, nužudyti žydai prisimenami ne tik čia, Paneriuose. Visoje Lietuvoje vyksta atminties kelio renginiai. Esame mintimis su visomis Holokausto aukomis, jų artimaisiais. 

Pabrėžta, kad  keičiasi Lietuvos visuomenės požiūris į lietuvių ir žydų santykių istoriją, į žydų tragediją, didėja supratimas ir empatija. Geriau suprantame, ko neteko Lietuva.

2020-ieji paskelbti Lietuvos žydų metais. Minėsime Vilniaus Gaono 300 metų gimimo sukaktį. Šis iškilus XVIII a. išminčius, pasaulinio garso Toros ir Talmudo komentatorius, išgarsino Vilnių kaip Lietuvos Jeruzalę.