BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nutarta pakeisti dviejų ministerijų pavadinimus

Data

2018 08 29

Įvertinimas
0
LRVK.jpg

Vyriausybė pritarė siūlymui, kad Ūkio ministerija po reorganizacijos taptų Ekonomikos ir inovacijų, o Švietimo ir mokslo  -  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis. 
Konstatuota, kad Ūkio ministerijos vaidmuo ir struktūra neatitinka šiuolaikinės ekonomikos keliamų iššūkių, todėl po reorganizacijos ketinama  sustiprinti tas sritis, kurios artimiausioje ateityje privalo tapti šalies ekonomikos varikliu. Ypatingas dėmesys bus skiriamas inovacijų, skaitmeninės ekonomikos, pramonės, eksporto, investicijų skatinimui. Nors ministerijos pavadinimo keitimas nėra pats svarbiausias akcentas, tačiau tai iliustruoja jos virsmą į modernią viešojo administravimo instituciją ir tiksliau atspindės ministerijos kuruojamas viešojo valdymo sritis.
Reorganizaciją lėmė ir tai, kad Ūkio ministerija šiemet tapo vienvalde inovacijų politikos formuotoja – jai patikėta skaitmeninės ekonomikos politika ir šalies informacinių išteklių konsolidacija.
Planuojama, kad papildomų asignavimų nebus prašoma. Su pavadinimo pakeitimu susijusios išlaidos bus padengtos iš vidinių ministerijos išteklių. Šios lėšos bus naudojamos tik pačioms būtiniausioms išlaidoms – dokumentų blankams, antspaudams ir kitoms priemonėms, kuriuos ministerija reguliariai užsako nuolat. Į tą pačią sumą įskaičiuotos išlaidos iškabai ir minimaliems tinklalapio atnaujinimo darbams.
Ūkio ministerija jau pakvietė Vilniaus dailės akademijos ir Vilniaus statybų ir dizaino kolegijos studentus kurti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos logotipą. Studentams tai bus galimybė įgyti praktikos, o laimėtojo darbas taps ministerijos simboliu.
Siekiant reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje, valstybės, savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo, sporto srityse bei  sustiprinti už valstybės sporto politiką atsakingos institucijos vaidmenį, siūloma pakeisti Švietimo ir mokslo ministerijos pavadinimą į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją.