BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Neįgalieji šalia mūsų – pagalbos turėtų sulaukti kiekvienas

Data

2018 09 09

Įvertinimas
0
jura2.jpg

Rugsėjo 6 d. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su neįgaliesiems atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovais ir aptarė probleminius klausimus.

Neįgaliųjų atstovai atkreipė dėmesį, kad būtina iš esmės pertvarkyti neįgaliųjų užimtumo ir negalios / darbingumo nustatymo sistemas. Esama tvarka nesudaro galimybių neįgaliesiems integruotis į darbo rinką, o jai pertvarkyti imamasi tik fragmentinių priemonių. Užimtumo sistema turi būti orientuota į neįgalaus žmogaus įgalinimą, kompensuojant negalią reikiama pagalba.

Taip pat neįgalieji ir jų šeimos teigė pasigendantys reikiamos kompleksinės pagalbos. Nors ir siekiama plėtoti naujas pagalbos formas, tokias kaip asmeninio asistento, laikino atokvėpio paslaugos šeimos nariams, prižiūrintiems neįgaliuosius, tačiau pagalbos prieinamumas savivaldybėse nėra pakankamas. Savivaldybės nėra linkusios pasitelkti pagalbai teikti nevyriausybines organizacijas, kurios gali neįgaliesiems užtikrinti individualius poreikius atitinkančias bendruomenines paslaugas.

Didelis dėmesys skirtas švietimui. Esama nemažai teisinių ir organizacinių kliūčių  neįgaliems vaikams ugdytis bendrojo ugdymo sistemoje kartu su kitais bendraamžiais, lankyti dailės ar muzikos mokyklas, todėl būtina imtis aktyvių veiksmų siekiant realaus proveržio specialiųjų poreikių turinčių vaikų įtraukimo ugdymo srityje.   

„Būtina pereiti prie kompleksinio požiūrio sprendžiant neįgaliųjų socialinės įtraukties klausimus, nes fragmentinis jų sprendimas neduoda reikiamų rezultatų“, – susitikime kalbėjo Vyriausybės kancleris A. Stončaitis.

Atsižvelgus į tai, Vyriausybės kanceliarija numato imtis aktyviai koordinuoti neįgaliesiems atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų keliamų klausimų sprendimus ir kas ketvirtį vykdyti jų stebėseną. Į bendrą darbą numatoma įtraukti Lietuvos savivaldybių  asociaciją – tokiu būdu reikiama pagalba savivaldybėse pasieks kiekvieną neįgalų žmogų.

Rugsėjo 8 d., šeštadienį,  Ministras Pirmininkas S. Skvernelis ir Vyriausybės kancleris A. Stončaitis taip pat lankėsi Palangoje, Lietuvos paraplegikų asociacijos Landšafto terapijos ir rekreacijos centre. Aptaręs su neįgaliaisiais aktualias problemas, atsisveikindamas premjeras įteikė Lietuvos šimtmečio vėliavą ir palinkėjo didžiuotis savo šalimi bei viltingai žvelgti į ateitį – juk stiprybė glūdi žmogaus viduje, o fizinė negalia nėra riba būti laimingam!