BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Moderni informacinė sistema – efektyvesniam valstybės institucijų veiklos valdymui

Data

2011 06 03

Įvertinimas
0

Efektyvesnis, paprastesnis valstybės institucijų veiklos strateginis planavimas ir rezultatyvus valdymas – toks yra vienas iš pagrindinių Ministro Pirmininko tarnybos kartu su Finansų ministerija įgyvendinamo ir Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamo projekto „Valdymo, orientuoto į rezultatus, tobulinimas (VORT)“ tikslas.

Jau šį rudenį startuos Stebėsenos informacinė sistema (SIS), kuri padės užtikrinti reguliarią Vyriausybei atskaitingų institucijų veiklos rezultatų stebėseną, paprasčiau kaupti ir valdyti veiklos informaciją. Sistemos pagalba Vyriausybei pavaldžios institucijos rengs savo strateginius veiklos planus, o taip pat ir informaciją apie pasiektus veiklos rezultatus bei panaudotus asignavimus, reikalingą atsiskaityti Seimui, Vyriausybei ir visuomenei. Šiuo metu sistema yra diegiama Finansų ministerijoje.

Birželio 2 d. Ministro Pirmininko tarnyba surengė pristatomąjį seminarą „Valdymo, orientuoto į rezultatus, tobulinimas: praktinis veiklos rezultatų stebėsenos įgyvendinimas“, kuriame buvo diskutuojama apie veiklos rezultatų informacijos naudojimą valdymui tobulinti. Seminare dalyvavo ir pranešimus skaitė Ministro Pirmininko tarnybos Strateginio valdymo departamento direktorė Jurgita Šiugždinienė, šio departamento Planavimo ir stebėsenos skyriaus vedėja Eglė Rimkutė bei SIS diegiančios bendrovės „GERA Solutions“ vadovas Evaldas Urbonas bei projektų vadovė Rūta Šileikienė.

J. Šiugždinienė pristatė pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria viešojo sektoriaus valdymas: tai menkas piliečių pasitikėjimas valstybės institucijomis ir valstybės tarnautojų motyvacijos stoka. Būtini bendri strateginiai valstybės tarnybos pokyčiai, norint pelnyti piliečių pagarbą ir pasitikėjimą. Pabrėžta, jog institucijos privalo žinoti ir vertinti jų pagrindinių „klientų“, t. y. piliečių, nuomonę apie jų teikiamų paslaugų kokybę. Deja, vis dar nemažai institucijų nesidomi piliečių nuomone apie savo veiklą, nežino, ar piliečiai jomis pasitiki, todėl šį požiūrį būtina keisti. Profesionalūs ir motyvuoti valstybės tarnautojai – tai pagrindinė prielaida pasitinkant daugelį iššūkių. Taip pat svarbu aiškių veiklos rezultatų nu(si)statymas ir jų siekimas, atsakomybės už rezultatus principo įgyvendinimas.

„Kaip parodė praktika, gebėti įgyvendinti veiklos prioritetus ir laukiamus rezultatus mums vis dar yra iššūkis, kurį turime įveikti. Kuriama Stebėsenos informacinė sistema turėtų prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo, nes jos dėka bus galima nuolatos stebėti laukiamų rezultatų įgyvendinimą ir vertinti pažangą,“ – sakė J. Šiugždinienė.

E. Urbonas ir R. Šileikienė seminare pristatė pagrindinius informacinės sistemos diegimo ir praktinio įgyvendinimo principus. Planuojama, jog jau 2012-2014 metų Vyriausybei atskaitingų institucijų strateginių veiklos planų informacija atsidurs naujoje sistemoje, ir nuo 2012 m. bus vykdoma jų įgyvendinimo stebėsena. SIS apjungs 47 institucijas – ministerijas, įstaigas prie ministerijų ir Vyriausybės įstaigas. „Elektroninė erdvė leidžia gerokai paprasčiau valdyti informaciją, ją pasiekti, sisteminti ir analizuoti. Tikimės, kad Stebėsenos informacinė sistema leis efektyviau stebėti, kaip dirbti sekasi įvairioms Vyriausybei atskaitingoms institucijoms, paskatins institucijų bendradarbiavimą siekiant bendrų rezultatų bei leis kryptingiau išnaudoti turimus resursus“, – sakė E. Urbonas.
Seminaro medžiagą rasite skiltyje "Dokumentai"