BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos valstybės tarnybai – aukščiausias įvertinimas Azerbaidžane

Data

2016 03 16

Įvertinimas
0
Azerbaidžanas.jpg

Lietuvos institucijos nuo šiol talkins Azerbaidžanui siekiant narystės Europos Sąjungoje (ES). Šių metų sausio 15 dieną Vyriausybės kanceliarijos kartu Europos Socialinio fondo agentūra (ESFA), Valstybės tarnybos departamentu (VTD) ir Finansų ministerijos mokymo centru (FMMC) pateikta paraiška dalyvauti Dvynių projekto konkurse įvertinta aukščiausias balais. Projektu siekiama padėti Azerbaidžanui vykdyti valstybės tarnybos reformą siekiant tolesnės šalies europinės integracijos.

Laimėjusi konkursą, Lietuva talkins  Azerbaidžanui gerinant Valstybės tarnybos komisijos administracinius gebėjimus, tobulinant žmogiškųjų išteklių valdymo įrankius, rengiant ir įgyvendinant naują valstybės tarnautojų pareigybių klasifikacijos sistemą, kuri būtų susieta su atranka, veiklos vertinimu bei darbo užmokesčiu.

„Šis laimėjimas – tai dar vienas visos mūsų valstybės tarnybos sistemos įvertinimas. Labai svarbu, kad aukščiausius balus skyrė didelę tarptautinę patirtį turintys ES ekspertai, pripažindami, jog esame kvalifikuoti ir profesionalūs, gebantys sukauptas žinias ir gerąją praktiką perduoti kitiems. Esu tikras, jog bendradarbiavimas su Azerbaidžano institucijomis bus efektyvus ir naudingas visiems projekto dalyviams“, – sako Vyriausybės kancleris ir projekto vadovas Alminas Mačiulis. 

Įgyvendinant projektą, Vyriausybės kanceliarijos, VTD bei FMMC ekspertai turės galimybę perduoti Azerbaidžanui gerąją Lietuvos patirtį valstybės tarnybos modernizavimo klausimais, o ESFA bus atsakinga už viso projekto administracinį ir finansinį valdymą. Laimėto projekto vertė 1,2 mln. eurų. 

Laimėjus Dvynių projektą Lietuva ne tik turės galimybę perduoti Azerbaidžanui savo gerąją patirtį, bet ir tapti labiau pastebima tarptautiniu lygiu, atsiras papildomos galimybės užsimegzti ryšius su kitų šalių analogiškomis institucijomis. Be to, dalyvavimas Dvynių projekte ir mūsų šalies valstybės tarnautojams padeda įgyti naujų žinių ir įgūdžių, atsirandančių dirbant su užsienio partneriais.  

Praėjusiais metais Lietuvos institucijos savarankiškai, be partnerių pagalbos, laimėjo dviejų metų trukmės ES Dvynių programos projektą „Parama Moldovos Respublikos valstybės tarnybos modernizavimui pagal ES gerąją praktiką“. Iš viso Lietuva, kaip donorė, ES Dvynių programoje dalyvauja nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 47 Dvynių projektų atrankas už 39 milijonus eurų. 

Dvynių projektai – viena iš ES priemonių, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad šalis, siekianti europinės integracijos, perimtų iš ES senbuvės sukauptą patirtį ir pritaikytų ją savo šalyje.