BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos vakcinavimo strategija – gerasis pavyzdys Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei

Data

2021 03 20

Įvertinimas
0
Liuksemburgas Lietuva shutterstock_269007758.jpg

Vyriausybės kanceliarijos atstovai susitiko su Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės Vyriausybės Tarybos atstovais.

Nuotolinį susitikimą inicijuoti paskatino šių metų kovo 11 d. vykęs EBPO Vyriausybės centrų susitikimas. Jam pirmininkavęs Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Xavieras Bettelis savo įžanginėje kalboje išskyrė Lietuvą, kaip turinčią ypač gerą vakcinavimo strategiją. Lietuvos Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė paskatinta šios pozityvios pastabos kartu su kolegomis - Vyriausybės kanclerės vyresniuoju patarėju dr. Aisčiu Šimaičiu ir Sveikatos apsaugos ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus vyr. specialistu Luku Galkumi - Liuksemburgo Vyriausybės atstovams pristatė vakcinavimo strategiją, pateikė išsamią statistiką apie vakcinas. Liuksemburgo atstovus ypač domino, kas lėmė geras Lietuvos vakcinavimo apimtis ir proceso eigą.

Vyriausybės kanclerė ypatingą dėmesį atkreipė į tai, kad visi sprendimai dėl vakcinavimo grindžiami atvirais duomenimis. Susitikimo metu taip pat pristatyti ir Lietuvos COVID-19 pandemijos valdymo iššūkiai bei jų sprendimo būdai.

Liuksemburgo atstovai padėkojo Lietuvai už pasidalintą patirtį ir, įvertinę mūsų vakcinavimo strategijos sėkmę, planuoja persižiūrėti savo valstybės strategiją bei atitinkamai koreguoti ją pagal Lietuvos išmoktas pamokas.

Per susitikimą pabrėžtas tolesnis šalių bendradarbiavimas valdant COVID-19 pandemijos krizę.