BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos pristatymą pasaulinėse parodose „EXPO“ pavedama organizuoti Vyriausybės kanceliarijai

Data

2022 09 07

Įvertinimas
0
4217_7886a292084f1e124a99edd0ace6dbd8.jpg

Vyriausybė pritarė Lietuvos dalyvavimui pasaulinėse parodose „EXPO“ ir nuo 2023 m. sausio 1 d. Lietuvos pristatymą jose organizuoti pavedė Vyriausybės kanceliarijai. Sprendimas priimtas atsižvelgus į platų šių parodų temų spektrą, apimantį skirtingų ministerijų kuruojamas sritis.

Artimiausia „EXPO 2025“ paroda vyks Osakoje, Japonijoje. Pagrindinė parodos tema – „Ateities visuomenės kūrimas mūsų gyvenimui“, potemės – „Gyvybių gelbėjimas“, „Gyvenimų įgalinimas“, „Gyvenimų sujungimas“.

Paroda skatins tarptautines bendruomenes bendradarbiauti kuriant darnią visuomenę, palaikančią individualias žmonių idėjas. Parodoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas sveikatos, medicinos ir kitoms pažangioms iniciatyvoms, anglies neutralumui ir skaitmeninimui, siekiama sutelkti pasaulio išmintį ir geriausias praktikas ieškant įvairių kompleksinių problemų sprendimų.

2025 m. pasauliui bus likę tik penkeri metai iki Jungtinių Tautų iškeltų darnaus vystymosi tikslų pasiekimo termino pabaigos, todėl tikėtina, kad paroda „EXPO 2025“ Osakoje bus svarbi platforma darnaus vystymosi tikslams iki 2030 m. pasiekti.

Paroda vyks aukščiausią gyvenimo lygį pasiekusioje valstybėje, joje bus nagrinėjamos temos, susijusios su gyvenimo kokybe, todėl Lietuva turės galimybę ne tik pristatyti joje savo gyvybės mokslų ir kitų sričių pasiekimus, bet ir iš arčiau susipažinti su naujausiomis technologijomis, atradimais, dalyvauti tarptautiniuose forumuose, užmegzti ryšius su  žymiausiais pasaulio mokslininkais ir verslininkais.

Lietuvą ir Japoniją sieja gilūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Pavyzdžiui, Japonijoje gerai žinoma M. K. Čiurlionio kūryba, o mūsų šalyje vertinama Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos veikla.

Paroda vyks šešis mėnesius, nuo 2025 m. balandžio 13 d. iki spalio 13 d., specialiai supiltoje dirbtinėje Yumeshimos saloje. Parodos organizatoriai  informuoja, kad „EXPO 2025“ dalyvaus apie 150 pasaulio valstybių ir prognozuoja, kad per šešis mėnesius ją aplankys apie 28,2 mln. žmonių.