BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos mokslo premijų laureatams – Vyriausybės vadovo padėka

Data

2017 03 07

Įvertinimas
0
IMG_9137.jpg

Šiandien Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė dalyvavo Lietuvos mokslo premijų laureatų apdovanojimų iškilmėse, kuriose premjero vardu padėkojo geriausių praėjusių metų mokslo darbų autoriams.

„Didžiuojuosi, kad Lietuvoje turime tokius aukštos klasės profesionalus. Jų darbus būtinai turi pamatyti mūsų šalies mokytojai, verslas ir valstybės institucijos. Tai pagarbos ir dėkingumo verti pasiekimai. Linkiu mokslo atstovams toliau kurti Lietuvai ir Lietuvoje nepaliekant šių tyrimų tik tarp savo institucijų sienų, bet su jais drąsiai veržiantis į platųjį pasaulį. O mūsų, kaip valstybės, uždavinys yra kiek įmanoma labiau padėti šiems žmonėms“, – sakoma Vyriausybės vadovo padėkoje.
 
Praėjusiais metais į Lietuvos mokslo premijas pretendavo 24 mokslininkų darbai, iš kurių buvo atrinkti 6 geriausi. Už pasiekimus humanitarinių ir socialinių mokslų srityje apdovanoti Vilniaus universiteto dėstytoja Dalia Emilija Dilytė-Staškevičienė ir Lietuvos istorijos instituto atstovas dr. Darius Staliūnas.

Geriausių fizinių mokslų srities darbų autoriais pripažinti Vilniaus universiteto akademikai – prof. dr. Darius Abramavičius bei prof. habil. dr. Valdemaras Razumas ir dr. Gintaras Valinčius.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse triumfavo Aleksandro Stulginskio universiteto prof. dr. Algirdas Augustaitis.

Technologijos mokslų srities premija įvertinti Kauno technologijos universiteto prof. habil. dr. Rymantas Jonas Kažys ir prof. dr. Liudas Mažeika.

Lietuvos mokslo premijos skiriamos kasmet už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus. Šiais apdovanojimais siekiama plėtoti mokslą šalyje bei skatinti produktyviai dirbančius mokslininkus. Premijos dydis – apie 29,6 tūkst. eurų.