BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva vertina Slovakijos indėlį į regiono saugumą

Data

2018 11 06

Įvertinimas
0
Slovakija.JPG

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su Slovakijos ambasadoriumi Ladilslavu Babčanu ir aptarė dvišalių santykių raidos perspektyvas, bendradarbiavimą ekonomikos, kultūros ir kitose srityse.   

Kadangi abi šalys turi panašią istorinę patirtį, interesus, tad sėkmingai vystosi tiek Lietuvos ir Slovakijos dvišaliai santykiai, tiek bendradarbiavimas ES ir NATO. Kaip žinia, šiemet Čekija ir Slovakija švenčia Čekoslovakijos 100-etį.

Susitikimo metu įvertinta Slovakijos parama stiprinant Baltijos valstybių saugumą ir bendradarbiavimą gynybos srityje. 2018 m. liepos 1 d. į Latviją atvyko 152 slovakų karių, kurie prisijungė prie Kanados vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų.

Taip pat pabrėžta Rytų partnerystės svarba, bendrų ir vieningų pastangų sutelkimas vardan stiprios ir klestinčios Europos bendrijos.