BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva siekia dalintis patirtimi su Azerbaidžanu

Data

2016 01 19

Įvertinimas
0
Azerbaidžanas.jpg

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija kartu Valstybės tarnybos departamentu ir Europos socialinio fondo agentūra šių metų sausio 15 dieną pateikė paraišką dalyvauti Dvynių projekte Azerbaidžane. Pritaikant Europos Sąjungos (ES) valstybių gerąją praktiką, projektu siekiama padėti Azerbaidžanui vykdyti valstybės tarnybos reformą siekiant tolesnės šalies europinės integracijos. 

Savo projektiniu pasiūlymu Lietuva siūlo gerinti Azerbaidžano Valstybės tarnybos komisijos administracinius gebėjimus, patobulinti žmogiškųjų išteklių valdymo įrankius, parengti ir įgyvendinti naują valstybės tarnautojų pareigybių klasifikacijos sistemą, kuri būtų susieta su atranka, veiklos vertinimu bei darbo užmokesčiu.

Laimėjusi Dvynių projektą Lietuva ne tik turėtų galimybę perduoti Azerbaidžanui savo gerąją patirtį, bet ir taptų labiau pastebima tarptautiniu lygiu, užsimegztų ryšiai su kitų šalių analogiškomis institucijomis. Be to, dalyvavimas Dvynių projekte ir mūsų šalies valstybės tarnautojams padeda įgyti naujų žinių ir įgūdžių, atsirandančių dirbant su užsienio partneriais.  

Praėjusiais metais Lietuvos institucijos savarankiškai, be partnerių pagalbos, laimėjo dviejų metų trukmės ES Dvynių programos projektą „Parama Moldovos Respublikos valstybės tarnybos modernizavimui pagal ES gerąją praktiką“. Iš viso Lietuva, kaip donorė, ES Dvynių programoje dalyvauja nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 47 Dvynių projektų atrankas už 39 milijonus eurų. 

Dvynių projektai – viena iš ES priemonių, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad šalis, siekianti europinės integracijos, perimtų iš ES senbuvės sukauptą patirtį ir pritaikytų ją savo šalyje.