BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva pristato Vokietijai sprendimus skaitmenizacijos srityje

Data

2019 10 22

Įvertinimas
0
4.jpg

Spalio 22–24 d. Lietuva, kaip šalis partnerė, prisistato didžiausiame viešojo sektoriaus skaitmenizavimo renginyje Vokietijoje „Smart Country Convention“.  Berlyne vyksiančią konferenciją ir parodą, kurioje Lietuva didžiausią dėmesį skirs elektroninės valdžios, išmaniųjų miestų ir kibernetinio saugumo sprendimams, šiandien atidarys užsienio reikalų ministras L. A.  Linkevičius. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas D. Matulionis dalysis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patirtimi kuriant elektroninius valdžios vartus ir pristatys skaitmeninės vyriausybės kūrimo planus.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovai bendradarbiavimo galimybes taip pat aptars su „Smart Country Convention“ renginį globojančiu Vokietijos vidaus reikalų ministru H. Seehoferiu. Vilniaus patirtimi dalysis meras R. Šimašius, naujausias Vyriausybės iniciatyvas verslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimo srityje pristatys ekonomikos ir inovacijų viceministras E. Čivilis.

„Džiaugiuosi, kad Lietuva, kaip pažangi skaitmeninių sprendimų valstybė, buvo pasirinkta renginio šalimi partnere. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir įmonės pasirengusios glaudžiai bendradarbiauti su Vokietija kuriant elektronines paslaugas, didinant jų ir viešosios informacijos prieinamumą bei panaudojimą. Tikimės, kad renginyje „Smart country Convention“ užmegsti ryšiai dar labiau suaktyvins ekonominį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą, paskatins investicijas“, – sakė D. Matulionis.

Lietuvos nacionaliniame stende asociacija INFOBALT ir „Versli Lietuva“ kartu su 16 Lietuvos IT sektoriaus įmonių pristatys savo kuriamus sprendimus kibernetinio saugumo, išmaniųjų miestų, elektroninės valdžios, virtualios realybės, elektroninio parašo, daiktų interneto (Internet of Things (IoT) ir kitose programinės įrangos srityse.

„Smart Country Convention“ suburia vykdomosios valdžios, skaitmeninės ekonomikos ir mokslo atstovus. Pirmą kartą renginys vyko 2018 m. ir jo šalis partnerė buvo Danija.  Šiemet po „Smart Country Convention“ vėliava rengiamame kongrese, seminaruose ir parodoje laukiama 10 000 dalyvių.

Lietuvos pristatymą koordinuoja „Versli Lietuva“ ir Lietuvos komercijos atašė Berlyne.