BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva padės Kroatijai kurti strateginio planavimo sistemą, siekiant efektyvesnio viešojo valdymo

Data

2015 12 17

Įvertinimas
0
54 337.JPG

2015 m. gruodžio 14 d. Lietuvos ir Kroatijos atstovai pradėjo bendrą ES Dvynių projektą „Parama steigiant strateginio planavimo sistemą nacionaliniu lygiu“, kuriuo siekiama padėti Kroatijos valstybės institucijoms kurti nacionalinę strateginio planavimo sistemą diegiant veiksmingą dokumentų rengimo bei valdymo sistemą. Tai 13-asis Lietuvos įgyvendinamas  bendras projektas  Kroatijoje.

Renginį atidarė p. Jakša Puljiz, pagalbą gaunančios šalies projekto vadovas, Regioninės plėtros ir ES fondų ministro pavaduotojas. Į dalyvius taip pat kreipėsi p. Branko Baričević, Europos Komisijos atstovybės Zagrebe vadovas, p. Ana Stankaitienė, valstybės narės projekto vadovė,  Lietuvos Respublikos, kanceliarijos ekonominės pažangos departamento vadovė,  p. Deividas Stankevičius, Lietuvos ambasados biuro Zagrebe vadovas, p. Nataša Mikuš Žigman, Kroatijos centrinės finansų ir sutarčių agentūros direktorė.

ES Dvynių projekto „Parama steigiant strateginio planavimo sistemą nacionaliniu lygiu“, finansuojamo pagal Europos Sąjungos IPA 2013 m. paramos Kroatijai programą, tikslas yra nacionaliniu lygiu sukurti veiksmingą ir efektyvią strateginio planavimo sistemą. Pagrindinis projekto naudos gavėjas yra Regioninės plėtros ir ES fondų ministerija. Pagrindinė projekto suinteresuotoji šalis – Kroatijos Respublikos finansų ministerija.

Projektu siekiama institucinės struktūros pokyčių, kurie užtikrins tolesnę veiksmingą ir efektyvią strateginio planavimo sistemos plėtrą Kroatijos Respublikoje.

Rezultatų siekiama šiais būdais:
- Rengiant rekomendacijas dėl funkcionalios strateginio planavimo sistemos įdiegimo Kroatijoje ir dėl veiksmų plano parengimo;
- Ruošiant strateginių dokumentų, veiksmų planų ir įgyvendinimo ataskaitų rengimo metodologiją, taip pat strateginių dokumentų stebėsenos ir poveikio vertinimo metodologiją;
- Rengiant rekomendacijas dėl naujų strateginio planavimo stebėsenos sprendinių formato, struktūros ir turinio;
- Stiprinant Regioninės plėtros ir ES fondų ministerijos darbuotojų gebėjimus strateginio planavimo sistemos valdymo srityje ir suinteresuotosios institucijos darbuotojų gebėjimus dalyvauti sprendžiant strateginio planavimo klausimus.

Projekto, kurio trukmė 6 mėnesiai, vertė yra 250 000 eurų. Jį finansuoja Europos Komisija ir dalimi prisideda Kroatijos Respublika. Pasiūlymą parengė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Lietuvos Respublikos Finansų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra atsakinga už projekto įgyvendinimą bendradarbiaujant su Kroatijos Respublikos regioninės plėtros ir ES fondų ministerija ir Kroatijos Respublikos centrine finansų ir sutarčių agentūra.