BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva padės Azerbaidžanui modernizuoti valstybės tarnybą

Data

2016 11 10

Įvertinimas
0
Azerbaidžanas Lietuva shutterstock_329766305.jpg

Lietuva ir Azerbaidžanas pradeda įgyvendinti bendrą dvejų metų trukmės Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektą, kuriuo bus siekiama padėti Azerbaidžanui vykdyti valstybės tarnybos reformą siekiant tolesnės šalies europinės integracijos. 

„Įgyvendindama šį ES Dvynių projektą Lietuva ne tik turės galimybę perduoti Azerbaidžanui savo gerąją patirtį, bet ir taps labiau pastebima tarptautiniu lygiu. Dalyvavimas ES Dvynių projekte mūsų šalies valstybės tarnautojams taip pat suteiks galimybę įgyti naujų žinių ir įgūdžių. Tikiu, kad bendradarbiavimas su Azerbaidžano institucijomis bus efektyvus ir naudingas visiems projekto dalyviams“, – pažymi Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis. 

Vyriausybės kanclerio teigimu, Lietuva talkins Azerbaidžanui gerinant Valstybės tarnybos komisijos administracinius gebėjimus, tobulinant žmogiškųjų išteklių valdymo įrankius, rengiant ir įgyvendinant naują valstybės tarnautojų pareigybių klasifikacijos sistemą, kuri būtų susieta su atranka, veiklos vertinimu bei darbo užmokesčiu.

ES Dvynių projekto įgyvendinimui vadovauja Vyriausybės kancleris A. Mačiulis, o nuolatinį projekto patarėją Azerbaidžane deleguoja Valstybės tarnybos departamentas. Nuolatinis patarėjas Edvardas Žukauskas į Azerbaidžaną išvyksta jau kitą savaitę. Pirmoji Lietuvos ekspertų misija į šią Kaukazo regiono valstybę planuojama šių metų lapkričio 28 dieną. 

Vyriausybės kanceliarijos, Valstybės tarnybos departamento ekspertai Azerbaidžanui perduos gerąją Lietuvos patirtį valstybės tarnybos modernizavimo klausimais, o Europos socialinio fondo agentūra bus atsakinga už viso projekto administracinį ir finansinį valdymą. 

Dvynių projektai – viena iš ES priemonių, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad šalis, siekianti europinės integracijos, perimtų iš ES senbuvės sukauptą patirtį ir pritaikytų ją savo šalyje. 

Iš viso Lietuva, kaip donorė, ES Dvynių programoje dalyvauja nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 47 Dvynių projektų atrankas už 39 milijonus eurų.