BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva ir Izraelis glaudžiai bendradarbiaus ir ateityje

Data

2020 03 06

Įvertinimas
0
IMG_0300.JPG

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su  Izraelio ambasadoriumi Lietuvai Yossefu Levy ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo raidą.

Susitikime išsakytas įsitikinimas, kad  Lietuvos ir Izraelio vyriausybės ir toliau tęs sėkmingą bei  glaudų  bendradarbiavimą. Prisimintas Izraelio premjero  Benjamino Netanyahu 2018 m. vizitas Lietuvoje, tikimasi, kad Baltijos šalių ir Izraelio premjerai galėtų vėl susitikti jau šiais metais.    

D. Matulionis pristatė 2020-ųjų, paskelbtų Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, programą, kurią sudaro daugiau nei 60 renginių: nuo didelio masto konferencijų iki parodų, memorialinių vietų restauravimo ir leidybos. Bus siekiama ne tik paskleisti daugiau informacijos  apie litvakų istoriją, bet ir nutiesti tiltus tarp Lietuvos, Izraelio ir litvakų palikuonių visame pasaulyje. Tikimasi, kad Lietuvoje organizuojamuose renginiuose  dalyvaus aukšti Izraelio pareigūnai.  

Kalbant apie dvišalius ir tarptautinius santykius, ambasadorius Y. Levy paprašė Lietuvos paramos Izraelio pozicijai TATENA ir kitose tarptautinėse institucijose.

D. Matulionis pabrėžė, kad Lietuvos Vyriausybė netoleravo jokių antisemitizmo apraiškų ir tą darys ateityje; tai yra pagrindinė visos valstybės nuostata.