BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LESSED projekto mokymai leis aktyviau dalyvauti Dvynių programoje

Data

2011 03 25

Įvertinimas
0

Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko tarnyba kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija (toliau – URM) ir Europos teisės departamentu prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos šiuo metu sėkmingai įgyvendina projektą „Lietuvos ES reikalų sistemos efektyvumo didinimas“ (LESSED). Viena iš projekto veiklų yra valstybinių įstaigų vadovaujantiems darbuotojams skirti mokymai, kurių tikslas – skatinti aktyvesnį dalyvavimą ES Dvynių programoje ir pasidalinti gerąja praktika dalyvaujant programos projektuose. Nuo 2009 m. šią programą Lietuvoje koordinuoja URM.
ES finansuojamos Dvynių programos tikslas – padėti naujoms ES šalims narėms, esamoms ir potencialioms ES kandidatėms bei ES kaimynystės politikos šalims stiprinti savo institucijų gebėjimus siekiant įgyvendinti ES teisyno reikalavimus. Dvynių projektai pagrįsti tiesioginiu dalykinių žinių perdavimu šių šalių institucijoms. „Dvynių programa orientuota į valstybės institucijas, tačiau joje gali dalyvauti ir pusiau valstybinės bei specialaus statuso mokslo ir mokymo įstaigos“, – akcentuoja Mindaugas Gabrėnas, Dvynių programos nacionalinis koordinatorius.

Reikia žinių ir patirties

Lietuva Dvynių programos projektuose dalyvauja nuo 1998-ųjų. Rengiantis narystei ES ir pirmaisiais narystės ES metais šalies institucijos dalyvavo programoje kaip paramos gavėjos. 2004-aisiais Lietuva įgijo teisę būti paramos teikėja ir nuo 2009-ųjų projektuose dalyvauja tik kaip paramos teikėja. Iš viso laimėta 16 Dvynių paramos projektų. Itin sėkmingi buvo 2010-ieji, kai ES finansavimas skirtas net 6 Lietuvos institucijų parengtiems Dvynių projektams.
Rengdama Dvynių projektus Lietuva pirmiausia orientuojasi į Rytų kaimynes – Ukrainą, Moldovą – ir Kaukazo valstybes, su kuriomis tebesieja kultūriniai ryšiai, nėra kalbos barjero.
 Lietuvos institucijos laimi projektus ir Balkanų valstybėse, kur aktyviai veikia mūsų ambasados, skleisdamos informaciją apie Lietuvą; projektų geografija plečiasi dėl sėkmingo bendradarbiavimo su kitų ES narių – Jungtinės Karalystės, Vokietijos ar Prancūzijos – institucijomis.
Anot M. Gabrėno, aktyviausios ir sėkmingiausiai Dvynių projektus vykdo tos institucijos, kurios 1998–2006 m. gavo paramą iš senųjų ES valstybių narių. Tarp jų – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Muitinės departamentas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Lietuvos standartizacijos departamentas. Tikimasi, kad organizuojamų mokymų metu gautos žinios paskatins ir kitas valstybės institucijas rengti bei teikti pasiūlymus Dvynių programos projektams įgyvendinti.

Neginčijami privalumai

Maždaug 100 valstybės institucijų atstovų vasarį išklausė bendruosius mokymus ir šiuo metu dalyvauja tiksliniuose. Bendrųjų mokymų dalyviai susipažino su Dvynių programa, jos teikiamomis galimybėmis ir nauda, sužinojo, kaip susirasti projekto partnerių, sudaryti konsorciumus, parengti siūlymus ir pristatyti juos konkursinėje atrankoje. Nedidelėse 6–7 asmenų grupėse organizuojami tiksliniai mokymai praktiniams įgūdžiams įgyti.
Dvynių programai skirti mokymai pirmą kartą organizuojami ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Visi kalbinti mokymų dalyviai vieningai tvirtino, kad tokie mokymai itin reikalingi, naudingi ir įdomūs tiek pradedantiesiems, tiek jau dalyvavusiems Dvynių projektuose.
„Mokymai labai konkretūs ir praktiški, – sako Jurga Vieraitytė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja. – Viena mokymų diena leis sutaupyti penkias ar dešimt, kurias reikėtų skirti savarankiškai ieškant atsakymų į klausimus.“