BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


L. Savickas: didžiuojamės tarptautiniu Lietuvos projektų valdymo modelio pripažinimu

Data

2020 07 09

Įvertinimas
0
0 (1).jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas ketvirtadienį Pasaulio banko organizuotoje vaizdo konferencijoje kalbėjo apie Lietuvos Vyriausybės taikomą pokyčių valdymo sistemą ir kaip ji pasitarnaus valdant ilgalaikes valstybės investicijas, kurių pareikalavo COVID-19 sukelta situacija.

Jungtinių Amerikos Valstijų sostinėje Vašingtone įsikūręs Pasaulio bankas neseniai išleido knygą „Building Effective, Accountable, and Inclusive Institutions in Europe and Central Asia“, kurioje yra plačiai aprašytas ir Lietuvos pavyzdys diegiant pokyčių valdymo sistemą Vyriausybėje.

„Tai, kad Lietuvoje įgyvendintas projektų valdymo modelis šioje knygoje yra aprašomas tarp geriausių pavyzdžių, – didelė garbė ir pripažinimas. Ši Vyriausybė suprato efektyvaus projektų valdymo svarbą ir pirmoji įdiegė sisteminį požiūrį į pokyčių valdymą Lietuvos viešajame sektoriuje“, – kalbėjo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas.

Diegiant šį požiūrį buvo remiamasi geriausiomis užsienio šalių praktikomis, taip pat suformuota Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupė, kurios tikslas – standartizuoti projektų valdymą, įtvirtinti ir išplėtoti gerąsias praktikas  viešajame sektoriuje. Buvo sukurtas bendras Projektų valdymo standartas, suformuotas Strateginių projektų portfelis bendrai stebėsenai ir kontrolei. Pokyčių valdymo sistema buvo išplėtota į 14 šalies ministerijų ir Vyriausybės kanceliariją, kur suformuoti kiekvienos institucijos projektų portfeliai, prižiūrimi atsakingų komisijų. Aktyviai vyksta gerųjų projektų valdymo praktikų sklaida, formuojamas kompetencijų centras, užtikrinantis tarptautinių praktikų, projektų valdymo metodikų taikymą, strateginę komunikaciją bei kompetencijų stiprinimą viešajame sektoriuje.

Iš pačių svarbiausių valstybėje įgyvendinamų projektų sudarytas Strateginių projektų portfelis šiandien yra sistemiškai ir efektyviai valdomas, o projektų įgyvendinimo eigą prižiūri Ministras Pirmininkas, Vyriausybės kancleris ir ministrai.

Strateginių projektų portfelio komisija pokyčių valdymo sistemos principais prižiūrės taip pat ir Ateities ekonomikos DNR planą, numatantį ilgalaikes valstybės investicijas ekonomikai skatinti, kuris bus parengtas kaip ilgalaikis atsakas į COVID-19 pandemijos sukeltą situaciją. L. Savickas konferencijoje pažymėjo, kad COVID-19 kontekste ypač svarbios tampa būtent pokyčių valdymo kompetencijos, o bendradarbiavimas su Pasaulio banku leidžia mokytis iš geriausių patirčių.

Neseniai buvo patvirtintas Projektų valdymo tvarkos aprašas, įpareigojantis institucijas visus pokyčius įgyvendinti vadovaujantis projektų valdymo metodika. Šiuo metu rengiama ir netrukus bus paskelbta trečioji Projektų valdymo standarto versija.