BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kovai su šiuolaikine vergove – bendradarbiavimo sutartis su Jungtine Karalyste

Data

2018 10 18

Įvertinimas
0
sutartis prekyba.jpg

Spalio 18 –ąją, Tarptautinę kovos su prekyba žmonėmis dieną, Vyriausybės kanceliarijoje vidaus reikalų ministras ir Jungtinės Karalystės ambasadorė Lietuvoje pasirašė bendradarbiavimo deklaraciją kovai su prekyba žmonėmis bei šiuolaikine vergove.

„Prekyba žmonėmis, arba šiuolaikinė vergovė, yra sritis, kur būtinas tarptautinis bendradarbiavimas. Žinant mūsų tautiečių diasporos mastą, turime būti visapusiškai pasirengę jiems padėti ištikus nelaimei , – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vidaus reiklų ministerijos atliktoje „Situacijos kovos su prekyba žmonėmis srityje Lietuvoje 2017 metais“ apžvalgoje teigiama, kad Lietuvoje auga registruotų ikiteisminių tyrimų dėl prekybos žmonėmis (2016 – 29, 2017 – 35). Jungtinė Karalystė išlieka viena pagrindinių tikslo šalių į kurią išvežami žmonės priverstiniam darbui, priverstinėms vedyboms bei kitoms išnaudojimo formoms.

Siekiant stabdyti šiuolaikinės vergovės apraiškas, pasirašydamos bendradarbiavimo deklaraciją šalys sutaria stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą kovos su prekyba žmonėmis srityje bei kartu stabdyti žmonių išnaudojimo apraiškas visuomenėje, taip pat sieks įgyvendinti bendras veiklas organizuojant nusikaltimų prevenciją, atskleidžiant ir tiriant nusikaltimus, apsaugant aukas ir gelbstint pažeidžiamų asmenų grupes.

„Būtinas bendradarbiavimas šviečiant visuomenę, stiprinant atsakingų institucijų ryšius ir stiprinant kompetencijas, bet svarbiausia, kad efektyvus dvišalis bendradarbiavimas sukurtų prielaidas pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis ir šiuolaikinės vergovės suteikti laiku“, – sako Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininkas,  Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Deklaracija pasirašyta Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos posėdžio metu. Vidaus reikalų ministro įsakymu sudarytos komisijos paskirtis – koordinuoti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų priemones ir veiksmus kovos su prekyba žmonėmis srityje.