BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kovai su dezinformacija – galingiausių valstybių dėmesys

Data

2022 03 21

Įvertinimas
1
LRVK20220321-4.jpg

Kovo 21 d., pirmadienį, Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) surengtame ekspertų grupės susitikime apie kovą su dezinformacija.

Tarptautinė ekspertų grupė aptarė dar sklandesnį pilietinės visuomenės ir verslo bendradarbiavimą su vyriausybėmis, užkardant dezinformacijos keliamą grėsmę.

„Mes gyvename laikais, kai ilgalaikės Rusijos investicijos į dezinformaciją ir paralelinės realybės kūrimą atvedė į niekuo nepagrįstą karą Ukrainoje“, – sakė Vyriausybė kanclerė.

Susitikime aptarti pagrindiniai iššūkiai, kuriuos demokratijai kelia dezinformacija.  Taip pat aptarta, kaip EBPO kuriamas Dezinformacijos centras padės geriau informuoti verslo, akademinę bei pilietinę visuomenę, o taip pat įtraukti EBPO šalių vyriausybes į atsparumo stiprinimo iniciatyvas.

2018 m. liepos 5 d. Lietuva oficialiai tapo visateise EBPO šalimi nare. Narystė EBPO suteikia Lietuvai lygiateisį vaidmenį kuriant ir priimant tarptautines taisykles įvairiose politikos srityse, kurios turi tiesioginę įtaką Lietuvos raidai. Narystė EBPO vertinama kaip geras valstybės ekonomikos stabilumo ir patikimumo rodiklis bei priemonė šiuolaikinės aplinkos iššūkiams priimti. Lietuvos narystė EBPO turi teigiamą įtaką investicijų pritraukimui, tarptautinio skolinimosi kaštams, socialinių ir ekonominių atskirčių mažinimui ir tvaraus augimo užtikrinimui.