BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Konferencija apie viešojo valdymo tobulinimą

Data

2011 11 22

Įvertinimas
0

Š.m. lapkričio 17–18 d. Ministro Pirmininko tarnyba kartu su VšĮ „Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai“ ir VšĮ „Viešosios politikos ir vadybos institutas“ ekspertais suorganizavo 2 dienų renginį, skirtą aptarti veiklos valdymo tobulinimo priemonių taikymo Lietuvos viešajame valdyme iššūkius ir perspektyvas.

Pirmoji konferencijos diena buvo skirta valstybės institucijų funkcijų peržiūros ir programų vertinimo klausimams. Konferencijoje ministerijų ir kitų institucijų atstovams pristatyta Vyriausybei atskaitingų institucijų funkcijų peržiūros metodika, o bandomųjų funkcijų peržiūrų atlikime dalyvavusių Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai pasidalino patirtimi atliekant funkcijų peržiūras ir panaudojant jų rezultatus valdymo sprendimams priimti.

Konferencijoje taip pat buvo pristatyta nauja programų vertinimo priemonė, leidžianti integruoti programų vertinimą į visą strateginio valdymo sistemą. Renginio metu buvo siekiama atkreipti dėmesį į programų vertinimo svarbą ir paskatinti institucijas programų vertinimą naudoti kaip vieną iš svarbiausių veiklos tobulinimo metodų, padedantį priimti įrodymais grįstus sprendimus. Buvo akcentuota tai, kad siekiant programų vertinimą Lietuvoje, kaip ir kitose pažangaus valdymo šalyse, padaryti neatsiejama į rezultatus orientuoto valdymo kultūros dalimi, reikalingi instituciniai pokyčiai, stipri vadovų lyderystė ir atitinkami analitiniai tarnautojų gebėjimai. Konferencijos metu buvo pristatyta Ūkio ir Žemės ūkio ministerijų patirtis atliekant programų vertinimus. Renginio dalyviai dalinosi išmoktomis pamokomis, diskutavo kaip geriau atlikti vertinimus ir kokios yra sėkmės sąlygos, dalinosi praktiniais patarimais kaip valdyti iškilusias rizikas. VORT projekto ekspertas p. Gordon Evans (Kanada) pasidalino tarptautine patirtimi didinant valdžios institucijų veiklos efektyvumą ir rezultatyvumą.

Antroji konferencijos diena buvo skirta Lietuvos sprendimų poveikio vertinimo sistemos tobulinimo klausimams: ekspertai pristatė sprendimų poveikio vertinimo tarptautinę patirtį, aptarė Lietuvos sprendimų poveikio vertinimo sistemos problemas ir galimas tobulinimo kryptis bei parengtų naujų poveikio vertinimo metodinių priemonių taikymo patirtį.

Renginio medžiagą galite rasti skiltyje "Dokumentai"