copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kolegos iš Latvijos domisi Lietuvoje vykdomomis reformomis

Data

2019 04 18

Įvertinimas
0
LRVK_20190418_0057.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su Vilniuje viešinčia Latvijos vyriausybės kanceliarijos darbuotojų grupe,  pristatytos viešajame ir kituose sektoriuose Lietuvoje vykdomos reformos.

Pradėdamas susitikimą A.Stončaitis pažymėjo, kad vykdant svarbius pokyčius būtina keistis sukaupta patirtimi, analizuoti kitų šalių pasiekimus. Tai padeda išvengti klaidų ir sparčiau judėti link užsibrėžtų tikslų.

Lietuvoje įsibėgėja projektinio valdymo reforma - nuo Vyriausybės  iki ministerijų ir atskirų įstaigų, tai reikšminga strateginio planavimo dalis. Šiai reformai vykdyti būtina sutelkti profesionalus, didelę kompetenciją turinčius darbuotojus.

Kita svarbi pokyčių sritis- vykdomų funkcijų konsolidavimas. Įsteigtas Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras, konsoliduota buhalterinė apskaita ir personalo administravimas.  Jau atliktos studijos dėl viešųjų pirkimų, teisinių bei transporto paslaugų ir valstybės valdomo nekilnojamojo turto administravimo konsolidavimo.  Taip pat numatyta konsoliduoti visą IT infrastruktūrą.    

Vyriausybės kancleris A.Stončaitis pabrėžė valstybės valdymo pertvarką, įdiegta centralizuota atrankos sistema užtikrina didesnį skaidrumą ir užkerta kelius protekcionizmui.

Numatyta stiprinti  Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrą, čia dirbantys analitikai ateityje turėtų vertinti visus svarbiausius Vyriausybės sprendimų projektus.