BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Japonijos investuotojai visada laukiami Lietuvoje

Data

2019 09 17

Įvertinimas
1
LRVK_20190917_0209.jpg

Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Alminas Mačiulis susitiko su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (Japan Bank for International Cooperation) valdytoju Tadashi Maeda. 

Susitikimo metu pabrėžta, kad Lietuvą ir Japoniją sieja bendradarbiavimas įvairiose srityse. Tad Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko delegacijos vizitas – intensyvėjančių dvišalių ryšių išdava. 

Prisiminta, jog pernai įvyko istorinis Šinzo Abės vizitas, Lietuvos premjeras S.Skvernelis lankėsi Japonijoje, pradėtas naujas bendradarbiavimo formatas – 3 Baltijos valstybės ir Japonija.

Akcentuoti tamprūs Lietuvos ir Japonijos ryšiai gyvybės mokslų srityje. Vicekancleris A.Mačiulis pakvietė Japonijos atstovus dalyvauti 2020 metais vyksiančiame „Life Sciences Baltics“ forume. Konstatuota, kad beveik visi Lietuvos universitetai yra sudarę dvišalio bendradarbiavimo susitarimus su Japonijos universitetais, pasirašyti partnerystės susitarimai su 3 pagrindinėmis Japonijos mokslo tyrimus remiančios agentūromis. Tai sudaro sąlygas keistis studentais, plėsti mokslinių tyrimų horizontą. 

Pabrėžta, jog Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos ir pasaulio valstybių, kuri pasirašiusi su Japonija svarbiausias bendradarbiavimo sutartis. 

Svarbus Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas šalyje vystomų infrastruktūros projektuose. Papildomai aptartas galimas Japonijos kompanijų dalyvavimas šalies elektros sistemos sinchronizacijos su Europos kontinentiniais tinklais srityje. Aptariant bendradarbiavimą transporto srityje, Japonijos investuotojai pakviesti prisidėti prie Klaipėdos uosto plėtros projektų.

Artimiausiu metu laukiama Japonijos energetikos kompanijos TEPCO, Japonijos pramonininkų konfederacijos delegacijų vizitų Lietuvoje, kurie suaktyvins dvišalių ekonominių ir prekybinių santykių raidą.