BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Japonija ir Lietuva siekia bendradarbiavimo medicinos tyrimų srityje

Data

2017 03 10

Įvertinimas
0
Japonija Lietuva shutterstock_281716352.jpg

Vakar Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė susitiko su Japonijos Medicinos tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidento Makoto Suematsu vadovaujama delegacija. Susitikime aptarta dvišalės partnerystės svarba vykdant bendrus medicinos tyrimus ir jų plėtrą.

„Džiaugiamės, kad per pastaruosius metus Japonija tapo viena iš pagrindinių Lietuvos partnerių mokslo ir inovacijų srityje. Lietuva siekia, kad mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtra, naujovių diegimas šalyje būtų efektyvesni. Todėl tikimės, jog bendradarbiavimas šioje srityje su pirmaujančiomis šalimis, tarp kurių – ir Japonija, gali iš esmės prisidėti prie minėtų tikslų įgyvendinimo“, – susitikime kalbėjo kanclerė.

Lietuvos ir Japonijos mokslo organizacijos yra pasirašiusios ne vieną bendradarbiavimo sutartį. Šiuo metu vyksta septyni bendri moksliniai projektai, dar tris planuojama netrukus pradėti. Lietuvos mokslininkai aktyviai dalyvauja bendradarbiaujant su Japonijos partneriais įvairiose mokslo konferencijose.

Vyriausybės kanclerė M. Dargužaitė padėkojo AMED prezidentui už dalyvavimą praėjusių metų Vilniuje vykusiame tarptautiniame forume „Life Sciences Baltics 2016“, kuriame Japonijos mokslo ir verslo delegacija ypatingai pabrėžė  Baltijos šalių potencialą gamtos mokslų srityje.

Susitikime taip pat akcentuota tarp sveikatos apsaugos ministerijos ir AMED sudaryto bendradarbiavimo memorandumo svarba. Šis susitarimas yra naujas žingsnis į priekį užtikrinant dvišalę partnerystę onkologijos, genetikos, retų ir nediagnozuotų ligų tyrimuose. Tai didelis mūsų šalies pasiekimas, kadangi iki šiol tokią sutartį pavyko sudaryti tik su Jungtine Karalyste, Vokietija, Suomija ir Šveicarija.

AMED yra pagrindinė Japonijos tyrimų medicinos srityje agentūra, įsteigta 2015 metais. Ji organizuoja ir vykdo medicinos tyrimus Japonijoje, taip pat šioje šalyje koordinuoja sveikatos apsaugos, mokslo ir švietimo bei ekonomikos ministerijų veiklą medicinos tyrimų srityje.