BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ekspertai patirtimi dalinosi konferencijoje „Strateginio valdymo problemos, iššūkiai ir perspektyvos“

Data

2009 05 19

Įvertinimas
0

Š. m. gegužės 19 d., įgyvendinant „Valdymo, orientuoto į rezultatus“ (VORT) projektą, buvo surengta konferencija - Lietuvos ir užsienio strateginio valdymo ekspertai, Valstybės kontrolės ir Vyriausybės kanceliarijos atstovai vertino Lietuvos strateginio planavimo rezultatus, problemas, tobulinimo perspektyvas ir dalinosi gerąja užsienio šalių patirtimi.

Renginį pradėjo Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis, pažymėdamas valdymo efektyvumo ir orientavimo į rezultatus svarbą pasaulinės ekonominės krizės akivaizdoje.

Profesorius Geertas Bouckaertas pabrėžė gerų viešojo sektoriaus veiklos rezultatų svarbą, tobulinant valstybės valdymą. Ekspertas pristatė gerosios užsienio šalių praktikos pavyzdžių ir reformų kryptis - didžiausias dėmesys buvo skiriamas veiklos valdymo reformai.

Viešosios politikos ir vadybos instituto programų vadovas dr. Vitalis Nakrošis rezultatų stebėseną išryškino kaip būtiną priemonę, siekiant efektyvesnio sprendimų priėmimo. „Veiklos rezultatų stebėsena – tai įrodymais pagrįsto valdymo priemonė, kuri būtina siekiant viešojo sektoriaus veiklos efektyvumo, rezultatyvumo, taupymo, skaidrumo ir atskaitomybės“, - teigė V. Nakrošis.

Vyriausybės kontrolės atstovė Inga Tarakavičiūtė pristatė biudžeto sandaros reformos kryptis ir pabrėžė, kad nepaisant pažangos daugelyje susijusių sričių, tobulintinomis sritimis išlieka veiklos prioritetų nustatymas, asignavimų valdytojų ir biudžeto programų skaičius, rezultatų formulavimas, biudžeto proceso viešumas ir pan.

Vyriausybės kanceliarijos Strateginio planavimo ir viešojo administravimo departamento direktorius Rimantas Večkys didžiausią dėmesį skyrė išsamiam VORT projekto pristatymui. „Siekiant veiklos efektyvumo, svarbu tobulinti Vyriausybei atskaitingų institucijų strateginių veiklos planų sprendimų projektų poveikio vertinimo sistemą“, - teigė R. Večkys. Departamento direktoriaus teigimu, yra tikimasi, kad ministerijos aprūpins Vyriausybę tikslia ir savalaike informacija, kuri padės priimti sprendimus.