BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EBPO susitikime Helsinkyje Vyriausybės kancleris dalijosi gerąja viešojo valdymo patirtimi

Data

2015 10 28

Įvertinimas
0
kanl.jpg

Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, ketvirtadienį Helsinkyje dalyvaudamas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ministrų lygio susitikime „Viešasis valdymas visaapimančiam augimui“, pristatė sėkmingus, pačių EBPO ekspertų gerai įvertintus, Lietuvos žingsnius viešojo valdymo srityje.

Vienas iš jų –„Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ parengimas ir įgyvendinimas – gerai iliustruoja, kaip aktyviai ir veiksmingai visuomenė gali dalyvauti politikos formavimo ir įgyvendinimo procesuose.

„Šis svarbus politinis dokumentas, nubrėžiantis ilgalaikes valstybės vystymo kryptis ir tikslus, gimė po išsamių konsultacijų su įvairiomis visuomenės grupėmis, bendruomenėmis, atstovaujamomis verslo ir akademinio pasaulio lyderių, žinomų visuomenės veikėjų. Rengiant strategiją atsižvelgta daugiau nei į 1000 pasiūlymų, pateiktų per daugiau nei 100 vykusių diskusijų“, – sakė Vyriausybės kancleris.

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuojama ir dalijamasi EBPO šalių patirtimi, kaip pagerinti visuomenei teikiamų paslaugų kokybę, sustiprinti viešojo valdymo institucijų atsakomybę ir valstybės tarnybos kompetencijas, kaip pasinaudoti informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis viešajam valdymui patobulinti.

Dalyvaujant EBPO organizuojamuose aukšto lygio renginiuose yra pripažįstama Lietuvos bendradarbiavimo su EBPO svarba, o galimybės su organizacijos narėmis dalytis patirtimi prioritetinėse valstybės valdymo ir ekonominės veiklos srityse yra ypač svarbios Lietuvos pasirengimo narystei EBPO laikotarpiu.