BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


EBPO kalendoriaus renginyje akcentuoti nauji iššūkiai

Data

2019 10 17

Įvertinimas
0
72438903_438532986771346_2785888411511160832_n.jpg

Spalio 16 – 18 d. Reikjavike, Islandijoje, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis atstovavo Lietuvai 38-ajame kasmetiniame Vyriausybės centrų aukščiausio rango valstybės tarnautojų susitikime.

Metinis Vyriausybės centrų aukščiausiųjų valstybės tarnautojų (angl. Network of Senior Officials from Centres of Government) susitikimas yra vienas iš svarbiausių Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) kalendoriaus akcentų.

Vienas iš aukščiausio lygio EBPO bendradarbiavimo tinklų suteikia unikalią galimybę atrasti naujus požiūrius į beprecedenčius ekonominius iššūkius, su kuriais susiduriame šiandien.

Šių metų susitikimo darbotvarkėje dėmesys sutelktas į tris skirtingus klausimus, kuriuos sprendžia visos EBPO valstybių vyriausybės: strateginių įžvalgų ir numatančios vyriausybės sistema, vieša komunikacija ir lyčių lygybė. Sprendžiant visus šiuos klausimus ypač svarbus yra Vyriausybės centro vaidmuo.

Politikos iššūkiai tampa visapusiškesni, todėl Vyriausybės centras įgauna vis didesnę svarbą valstybės sprendimų priėmimo procesuose. Vyriausybės centras imasi aktyvesnio, į išorę nukreipto lyderio vaidmens viešajame valdyme ir už jo ribų. EBPO valstybių atstovai pasidalino savo šalių patirtimi, įveikiant šiuos iššūkius.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotas D. Matulionis padėkojo Islandijos Ministrei Pirmininkei už surengtą susitikimą Islandijoje ir priminė apie ypatingus mūsų valstybių ryšius. Islandija – pirmoji iš užsienio valstybių oficialiai pripažino Lietuvos nepriklausomybę ir tapo tvirčiausia Lietuvos tarptautinio pripažinimo siekių rėmėja.