BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Diskutuojama dėl nuo kitų metų įsigaliosiančių alkoholio prieinamumą ribojančių priemonių

Data

2019 09 03

Įvertinimas
0
sveikata .jpg

Ministro Pirmininko pavedimu Vyriausybės kanceliarijoje vyko pirmasis pasitarimas dėl Alkoholio kontrolės įstatyme nuo 2020 metų numatytų taikyti priemonių, ribojančių alkoholio prieinamumą, įtakos smulkiajam ir vidutiniam verslui, alkoholio vartojimui, sveikatos apsaugai, visuomenės saugumui.

Pasitarime dalyvavo Vyriausybės kanceliarijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos,  Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės, Respublikinio priklausomybės ligų centro, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir kitų institucijų atstovai, Vilniaus universiteto mokslininkai. Apsikeitus nuomonėmis ir išklausius argumentus, diskutuota dėl Alkoholio kontrolės įstatyme numatytų naujų priemonių, kurios turėtų įsigalioti kitų metų sausio 1 dieną. Sutarta, kad į šio klausimo svarstymą turėtų būti aktyviau įtraukta ir visuomenė. Būtina tinkamai įvertinti jau įgyvendintas priemones ir jų teikiamą naudą.

Pasak Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio, Alkoholio kontrolės įstatymu siekiama ne uždrausti, o visais būdais mažinti alkoholio prieinamumą ir vartojimą. Taigi visuomeninis interesas turėtų būti svarbesnis nei ekonominis. Pagrindinis numatomų priemonių tikslas – prevencija ir nauda visuomenei.

„Tai nėra draudimas dėl draudimo. Mūsų tikslas yra visuomenės sveikata, viešoji tvarka ir saugumas, kitokios kultūros ir požiūrio formavimas. Vertinsime kiekvienos priemonės ar jų komplekso veiksmingumą, diskutuosime ir tik tada priimsime atitinkamus sprendimus“, – sakė A. Stončaitis.

Vyriausybė ir toliau vertins visą gautą informaciją dėl kiekvienos priemonės efektyvumo bei suformuos bendrą ministrų kabineto nuomonę šiuo klausimu, tačiau galutinį sprendimą priims Seimas.

Į Vyriausybę dėl numatytų nuo 2020 metų alkoholio prieinamumą ribojančių priemonių kreipėsi verslo asociacijų atstovai. Jie prašo atšaukti nuo 2020-ųjų turintį įsigalioti draudimą prekiauti alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose, taip pat lauko sąlygomis ne didesniu kaip 40 metrų atstumu nuo stacionariosios viešojo maitinimo vietos įrengtose aptarnavimo vietose.