BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


D. Matulionis: Japonija dar niekada nebuvo taip arti

Data

2020 02 20

Įvertinimas
0
japonija.jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su Japonijos Ministro Pirmininko specialiojo patarėjo Isao Iidžimos (Isao Iijima) vadovaujama delegacija ir aptarė dvišalio ekonominio, kultūrinio bei bendradarbiavimo kitose srityse perspektyvą.  

„Japonija tapo Lietuvos svarbiausia bendradarbiavimo partnere Azijoje. Mus sieja bendros vertybės ir panašus požiūris į globalius klausimus. 2020 metai Lietuvoje paskelbti Japonijos diplomato, Pasaulio Tautų teisuolio Čiunės Sugiharos metais – kartu su Japonija minime 80-ąsias „gyvybės vizų“ išdavimo metines. Visus šiuos metus vyks įvairūs kultūriniai, edukaciniai, pažintiniai renginiai, minėjimai, konferencijos. Ypač vertiname pono Komaru organizuotą „Japonijos-Lietuvos draugystės skrydį“, dėkojame už dėmesį Lietuvai ir tikimės, kad ateityje sulauksime daugiau tiesioginių skrydžių tarp Tokijo ir Vilniaus“,–  sakė D. Matulionis.

Pastebėta, kad 2018 metais vykęs Japonijos Ministro Pirmininko vizitas suteikė naują postūmį dvišaliam abipusiai naudingam ekonominiam bendradarbiavimui. Didėja Japonijos verslo ir finansinių organizacijų susidomėjimas Lietuva, prie dvišalės prekybos gerinimo labai prisidės Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas (EPA).

Pažymėta, kad per pastaruosius kelerius metus viešojo ir privataus sektorių dėka Japonija tapo antra pagal dydį ekonomine Lietuvos partnere Azijos regione.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas D. Matulionis pakvietė Japonijos kompanijas kurtis  Lietuvoje ir pasinaudoti investicinės aplinkos teikiamais privalumais.

Akcentuota, kad Lietuva itin vertina Japonijos iniciatyvą atlikti ir finansuoti techninę studiją, kurios reikia Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projektui įgyvendinti.

Taip pat pasidžiaugta Japonijos  bendradarbiavimu su kompanija HOPTRANS – viena iš Lietuvos transporto lyderių. Tikimasi, kad šis bendradarbiavimas išaugs į stiprią partnerystę.

Labai svarbi Lietuvos ir Japonijos partnerystė gyvybės mokslų srityje. Japonijos verslo ir mokslo atstovai pakviesti  ir šiais metais aktyviai dalyvauti Life Sciences Baltics konferencijoje.  

Pažymėta, kad 2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės suteiks Lietuvai puikią progą  padidinti šalies žinomumą Japonijoje ir atvirkščiai – Japonijos Lietuvoje. Tai turėtų  sustiprinti žmonių tarpusavio supratimą.

Susitikimo metu akcentuota, kad vyksta aktyvūs studentų mainai, Japonijos ir Lietuvos universitetai pasirašė daug bendradarbiavimo susitarimų, pradėta nemažai partnerysčių projektų. Lietuva kviečia Japonijos jaunimą drąsiau naudotis galimybėmis studijuoti ir gali pasiūlyti daug įvairių programų.
Ministro Pirmininko vardu D. Matulionis perdavė sveikinimus Japonijos žmonėms Imperatoriaus gimimo dienos proga.

Lietuvą ir Japoniją sieja ilgalaikiai draugiški ryšiai – 2022 metais minėsime 100-ąsias diplomatinių santykių užmezgimo metines.