BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Bus parengta indikatorių sistema bei tarpinstitucinis veiksmų planas grėsmėms Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje valdyti

Data

2023 08 29

Įvertinimas
0
_MG_7918.jpg

Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) informuoja, kad atsižvelgiant į nemažėjančias grėsmes iš Baltarusijos režimo pusės, nuspręsta steigti darbo grupę, kurioje NKVC, Vidaus reikalų, Užsienio reikalų, Susisiekimo, Finansų, Krašto apsaugos ir Teisingumo ministerijų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Migracijos departamento bei Antrojo operatyvinių tarnybų departamento ir Valstybės saugumo departamento atstovai nustatys grėsmių dinamikos indikatorius bei artimiausiu metu parengs konkretų tarpinstitucinį grėsmių valdymo veiksmų planą.

Šiame plane numatytų priemonių įgyvendinimas vyks koordinuotai su Lenkija, Latvija ir Estija, todėl prisidės prie minėtų grėsmių valdymo regioniniu mastu.

„Operatyviai parengtas kompleksinis ir konkrečiomis priemonėmis grįstas tarpinstitucinis veiksmų planas ir jo įgyvendinimas padės valdyti grėsmes Lietuvos valstybei bei gyventojams. Numatoma, kad įvairios grėsmių mažinimo priemonės, tokios kaip, pavyzdžiui, pasienio punktų darbo laiko trumpinimas, patikrų griežtinimas, sugriežtinta akcizinių prekių kontrolė ar tam tikro transporto pralaidumo ribojimai, bus įvedamos atsižvelgiant į sukurtą grėsmių objektyvių indikatorių sistemą. Papildomas postų uždarymas ar visiškas sienos su Baltarusija uždarymas kaip priemonė taip pat bus numatyti įvertinus, kaip indikatorių sistema identifikuoja atitinkamo masto grėsmes“, – pažymi NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Numatoma, kad darbo grupė veiklą pradės ir grėsmių indikatorių sistemą bei veiksmų planą parengs artimiausiu metu.