BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atliktos bandomosios funkcijų peržiūros ir bandomieji biudžeto programų vertinimai

Data

2011 06 27

Įvertinimas
0

Ministro Pirmininko tarnyba (MPT) įgyvendina projekto „Valdymo, orientuoto į rezultatus, tobulinimas (VORT)“ antrąją dalį, kuria siekiama tobulinti Vyriausybei atskaitingų institucijų funkcijų analizę ir biudžeto programų vertinimą. Įgyvendinant VORT-2 projektą, MPT užsakymu VšĮ Viešosios politikos ir vadybos institutas ir VšĮ Europos socialiniai, teisiniai ir ekonominiai projektai atliko du programų vertinimus ir dvi funkcijų peržiūras, kurių ataskaitas galite rasti skiltyje „Dokumentai“:


Lietuvos inovacijų politikos vertinimas. Inovacijų politikos vertinimas yra aktualus naujų nacionalinės inovacijų politikos strateginių sprendimų kontekste. Inovatyvi ekonomika – Ūkio ministerijos 2010 metų tikslas. 2010 m. Vyriausybė patvirtino nacionalinę Inovacijų strategiją 2010–2020 m. laikotarpiui. Taip pat priimtas sprendimas steigti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą. Šio vertinimo tikslas yra įvertinti įgyvendinamos inovacijų politikos tinkamumą, efektyvumą ir rezultatyvumą 2008–2010 m. laikotarpiu (tarpinis vertinimas) ir įvertinti naujų priemonių inovatyvios ekonomikos plėtrai 2011 m. tinkamumą bei tikėtiną efektyvumą / rezultatyvumą (išankstinis vertinimas).

Kaimo rėmimo programos vertinimas. Šio vertinimo tikslas yra įvertinti Kaimo rėmimo programos (2010–2012 m. ir 2009–2011 m.) tikslingumą, efektyvumą, rezultatyvumą, taip pat išbandyti biudžeto programų vertinimo metodiką. Daugiausia dėmesio buvo skiriama valstybės pagalbos priemonėms, kurios sudaro didžiąją programos biudžeto dalį.

Vertikali Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ir jai pavaldžių įstaigų (nestatutinių) funkcijų peržiūra. VRM yra institucija, kuri koordinuos funkcijų peržiūros taikymą praktikoje, būtent todėl ir buvo pasirinkta ši funkcijų peržiūra. Peržiūros tikslas – ne tik išbandyti funkcijų peržiūros metodiką, bet ir peržiūrėjus VRM ir jai pavaldžių įstaigų (nestatutinių) funkcijas, pateikti pasiūlymus dėl funkcijų paskirstymo optimizavimo.

Horizontali elektroninės valdžios politikos funkcijų peržiūra. Šios peržiūros pasirinkimą sąlygojo tai, kad efektyvesnė ir rezultatyvesnė e. valdžia yra vienas iš Penkioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. veiklos prioritetų. Šios peržiūros tikslas – išanalizuoti e. valdžios politikos formavimo ir įgyvendinimo sistemoje dalyvaujančių institucijų funkcijas ir pateikti pasiūlymus dėl funkcijų paskirstymo optimizavimo.