BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atliktas tyrimas dėl tarptautinio bendradarbiavimo, skatinant naudoti atsinaujinančių išteklių energiją

Data

2011 05 09

Įvertinimas
0

Įgyvendinant LESSED projekto veiklą „Tyrimai įvairiais ES darbotvarkės klausimais" atliktas poveikio vertinimo tyrimas „Tarptautinio bendradarbiavimo, skatinant naudoti atsinaujinančių išteklių energiją vertinimas". Tyrimo autoriai - dr. Eglė Jaraminienė ir dr. Darius Biekša.

Tyrimo tikslas - išanalizuoti bendrų projektų tarp Lietuvos ir kitų ES valstybių narių įgyvendinimo potencialą Lietuvos šilumos ir elektros gamybos iš biomasės ir biodujų sektoriuje ir įvertinti finansuojančios šalies finansinį indėlį, tenkantį 1 MWh energijos, įskaičiuojamos į šios šalies nacionalinį rodiklį, reikalingą abipusės naudos užtikrinimui įgyvendinant bendrus projektus. Šiam tikslui pasiekti buvo įgyvendinami uždaviniai: išanalizuotas bendrų projektų su kitomis ES valstybėmis narėmis potencialas bei išanalizuota bendrų projektų su kitomis ES valstybėmis narėmis nauda šilumos ir elektros energijos gamybos ir biomasės ir biodujų sektoriuje.

Remiantis atlikto tyrimo rezultatais, pateikti pasiūlymai dėl bendrų projektų krypčių ar sričių, tokių projektų apimties, geografinių vietų ir numatomų investicijų.

Leidinio el. versija skelbiama skiltyje „Dokumentai".