BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atliktas tyrimas dėl Europos Prokuratūros steigimo perspektyvų

Data

2011 03 10

Įvertinimas
0

Įgyvendinant LESSED projekto veiklą „Tyrimai įvairiais ES darbotvarkės klausimais" atliktas poveikio vertinimo tyrimas „Europos prokuratūros steigimo perspektyvos - Lietuvos požiūris teisiniai ir politiniai aspektai". Tyrimą atliko advokatų kontora VARUL ir partneriai.

Tyrimu siekta įvertinti Europos prokuratūros steigimo poveikį Lietuvos Respublikos teisinei/konstitucinei ir politinei sistemai. Tyrimo ataskaitoje vykdant tyrėjams suformuluotus uždavinius - nustatoma, ar Europos prokuratūros steigimas (ne)prieštarautų Konstitucijai; įvardijama, kokius baudžiamojo proceso organizavimo pokyčius nulemtų Europos prokuratūros veikimas Lietuvoje; nustatoma, kokį poveikį Europos prokuratūros steigimas galėtų padaryti Lietuvos prokuratūros sistemai bei šalies politinei sistemai; apibrėžiama, ar ES veikimo sutarties 86 (2) straipsnyje numatyta Europos prokuratūros kompetencija yra pakankama ar gali/turi būti plečiama ir kokį poveikį tai galėtų turėti Lietuvos baudžiamojo persekiojimo sistemai; pateikiamos rekomendacijos, kokiais principais turėtų būti organizuota Europos prokuratūros sąveika su ES bendradarbiavimo institucijomis EUROJUST, OLAF, EUROPOL; pateikiamos rekomendacijos, kokiais būdais reikėtų atlikti Europos prokuratūros veikimo Lietuvoje teisminę ir parlamentinę kontrolę; atsakoma į klausimą, ar nesant konsensuso steigiant Europos prokuratūrą, Lietuvai būtų naudinga dalyvauti tvirtesniame bendradarbiavime.

Tyrimo el. versija skelbiama skiltyje „Dokumentai".