BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Artėjama link kompromiso dėl magistralinio kelio A5 rekonstrukcijos nuostatų

Data

2019 09 09

Įvertinimas
0
LRVK_20190909_0057.jpg

Rugsėjo 9 d. Vyriausybės kanceliarijoje vyko pasitarimas dėl valstybinės reikšmės magistralinio kelio A5 rekonstravimo. Pasitarimui pirmininkavo Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, o jame dalyvavo aplinkos ministras, susisiekimo ministerijos atstovai, Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovai ir degalinių verslo atstovai.

Diskusiją dėl magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai (ruože nuo 56,83 iki 97,06 kilometro) projekto nuostatų inicijavo dėl galimų nuostolių sunerimę degalinių verslo atstovai. Po situacijos aptarimo Vyriausybės kanceliarijoje gegužės mėnesį buvo papildomai išnagrinėti konkretūs verslo subjektų pasiūlymai.

Pasitarime buvo pristatyti Susisiekimo ministerijos kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija parengti galimi kompromisiniai sprendiniai dėl patekimo į degalines sąlygų pagerinimo rekonstruoti planuojamame ruože. Artimiausiu metu ketinama surasti sprendimus dėl likusių neišspręstų klausimų. Aptarti preliminarūs sprendiniai turėtų būti įgyvendinami rekonstrukcijos techninio projekto rengimo metu.

„Valstybinės reikšmės magistralinio kelio rekonstrukcija reikalauja išsamaus projekto aptarimo tarp visų susijusių grupių. Sveikintini konkretūs verslo atstovų pasiūlymai ir puiku, kad dėl daugumos jų pavyksta rasti kompromisinius sprendimus, kurie turi prisidėti prie šio projekto efektyvumo ir patenkinti visuomenės interesus“, – teigia Vyriausybės kancleris A. Stončaitis.

Magistralinio kelio A5 ruože apie 40 kilometrų atkarpoje šiuo metu veikia 16 degalinių, rekonstrukcijos darbus numatoma baigti 2025 metais.