BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptartos Vyriausybės ir EBPO bendradarbiavimo kryptys

Data

2021 07 07

Įvertinimas
0
LRVK20210707-2[1].jpg

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos  generalinio sekretoriaus pavaduotoju Ulriku Knudsenu ir aptarė bendradarbiavimo perspektyvas.

„Lietuvos Vyriausybės ir EBPO bendradarbiavimo platforma – Vyriausybės programa ir darbo planas, kuriame išvardytos Vyriausybės kadencijos esminės reformos ir prioritetai: atviri duomenys, atvira Vyriausybės komunikacija, įrodymais grįsti sprendimai“, – sakė Vyriausybės kanclerė.

Vyriausybės kanclerė akcentavo, kad Lietuva susiduria su beprecedenčiu atveju, kai nelegali migracija naudojama politiniais tikslais, kaip Baltarusijos hibridinės agresijos įrankis. Apie šią situaciją informuotos ES  institucijos, Lietuvai talkina agentūra „Frontex“ , jos atstovai padeda pasienio tarnybai, bet pagalbos reikės ir daugiau. Lietuva neabejoja, kad vieningai su  Europos Sąjunga šios problemos bus išspręstos.   

Kalbant apie COVID-19 suvaldymą pabrėžta, jog labai svarbu, kad pavyko centralizuotai ES apsirūpinti vakcinomis. Dabar atvejų fiksuojama vis mažiau ir pandemijos pagreitis mažėja rekordišku tempu. Lietuvoje vakcinuoti 45 proc. gyventojų, imunitetą turi beveik 50 proc. visų gyventojų.

Susitikime aptarta EBPO Lietuvai įgyvendinami projektai, itin svarbi Įgūdžių strategija, aktualus  EBPO ekspertų dalyvavimas šias pertvarkas įgyvendinant.

„Pageidautina, kad rengiant paramos reformoms projektus ir juos įgyvendinant būtų įtraukiama daugiau Lietuvos ekspertų, kad projektuose būtų ne tik EBPO šalių gerosios patirtys, bet ir numatytos galimybės reformuotis Lietuvoje“, – pabrėžė G. Balčytytė.