BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptarti Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklos užtikrinimo klausimai

Data

2020 09 16

Įvertinimas
0
KRYZIUS .JPG

Vyriausybės kanceliarijoje įvykusiame pasitarime aptarti aktualūs klausimai, susiję su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklos užtikrinimu.

Prieš metus vidaus reikalų, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo, krašto apsaugos ministrai kartu su Raudonojo Kryžiaus draugija pasirašė memorandumą dėl glaudesnio bendradarbiavimo, kuriuo šalys išreiškė ketinimus glaudžiau bendradarbiauti, valstybei rengiantis veikti ekstremaliųjų situacijų, branduolinių nelaimių bei krizių metu; teikiant reikiamą pagalbą stichinių, branduolinių nelaimių ir kitų ekstremaliųjų situacijų aukoms; teikiant humanitarinę pagalbą ir siekiant palengvinti žmonių kančias ginkluotų konfliktų metu; teikiant pagalbą pažeidžiamiems užsieniečiams Lietuvoje; organizuojant Lietuvos piliečių ar lietuvių kilmės asmenų perkėlimą iš humanitarinės krizės ištiktos užsienio valstybės ar jos dalies į Lietuvą, taip pat teikiant sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas pažeidžiamiems asmenims ir bendruomenėms, įskaitant pirmosios pagalbos mokymus bei kitas paslaugas. Susitarta pagal poreikį rengti susitikimus kylantiems iššūkiams bei problemoms aptarti ir kartu ieškoti galimybių skirti būtinus finansinius ar materialinius išteklius Raudonojo Kryžiaus draugijai.

„Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija yra didelė valstybės pagalbininkė humanitarinės veiklos srityse. Jos vaidmuo kaip niekad svarbus, Lietuvai rengiantis suvaldyti įvairiausias ekstremaliąsias situacijas ir siekiant užtikrinti gyventojų apsaugą galimos branduolinės nelaimės atveju. Todėl valstybės institucijos turi ieškoti galimybių skirti būtinus finansinius ar materialinius išteklius draugijos veiklai užtikrinti“, – sakė pasitarimui pirmininkavęs Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Pasitarime aptartos galimybės panaudos pagrindais skirti Raudonojo Kryžiaus draugijai administracines ir sandėliavimo patalpas, kuriose, pasitelkiant užsienio partnerius, būtų galima telkti ir saugoti pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms įrangą, pirmosios pagalbos priemones ir kt. Kitas, ne mažiau svarbus Raudonojo Kryžiaus draugijos veiklai užtikrinti klausimas – draugijos metinis mokestis Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai. Pagal kitų Europos šalių patirtį valstybės remia nacionalines Raudonojo Kryžiaus draugijas tiesiogiai ar netiesiogiai, suteikdamos jų veiklai patalpas, finansuodamos narystės mokestį ir pan.

Pažymėta, kad valstybės institucijos ieškos galimybių Raudonojo Kryžiaus draugiją aktyviau įtraukti į įvairias valstybinių institucijų darbo grupes, komisijas ekstremaliųjų situacijų valdymo ir krizių įveikimo srityse.

Pasitarime dalyvavo Raudonojo Kryžiaus draugijos, Vidaus reikalų ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Krašto apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, VĮ Turto banko atstovai.