BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptartas išeivijos vaidmuo pritraukiant investicijas

Data

2017 10 31

Įvertinimas
1
IMG_0324.jpg

Vyriausybės kanceliarijos atstovai susitiko su Connect Ireland“ generaline direktore  Joanna Murphy. 

„Connect Ireland“ - pirmoji Airijoje nevyriausybinė organizacija, kurią įsteigė ir finansavo privatūs asmenys. Pagrindinis jos veiklos tikslas -  pritraukti airių išeivijos investicijas ir grąžinti verslą į tėvynę.  Dabar „ConnectIreland“ yra vyriausybinės investicijų agentūros „IDA Ireland“ partnerė ir daugiausia dėmesio  skirią smulkaus verslo plėtrai regionuose.

„Dėl emigracijos Lietuva susiduria su iššūkiais, kurie kažkada buvo sėkmingai sprendžiami Airijoje. Todėl mums labai įdomi ir svarbi ši patirtis. Valstybė privalo rūpintis  kaip grąžinti tautiečius ir padėti jiems vystyti verslą savo šalyje“,- teigia premjero patarėjas Lukas Savickas.        

Susitikimo metu aptarta Airijos patirtis pritraukiant investicijas ir išeivijos vaidmuo šiame procese.
Akcentuota, jog vienas iš „Connect Ireland“ pagrindinių resursų – Airijos išeivija, kuri padeda atrasti  potencialius investuotojus užsienyje ir svarstančius kurti verslą kitoje šalyje. Jeigu surandamas  verslininkas,  kuris įsikuria Airijoje ir vysto veiklą ne mažiau nei dvejus metus, tai už kiekvieną to verslo įkurtą darbo vietą, „atradėjas“ gauna finansinę premiją iš valstybės.

Susitikimo metu pristatyta, kaip Lietuvos diaspora prisideda prie valstybės kūrimo, aptartos investicijų pritraukimo galimybės.