BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptarta situacija dėl oro taršos Klaipėdos mieste

Data

2018 08 17

Įvertinimas
1
oro tarsa.JPG

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje įvyko pasitarimas dėl oro taršos problemų  Klaipėdos mieste. Su valstybinėmis oro taršą stebinčiomis institucijomis buvo aptarta padėtis ir tolesni galimi sprendimai.

Oro taršos uostamiestyje klausimas buvo svarstytas š.m. rugpjūčio 13 d. Vyriausybės pasitarime. Visuomeninės iniciatyvos savo kreipimesi  taip pat išreiškia susirūpinimą ir ragina Vyriausybę imtis neatidėliotinų veiksmų.

„Iš tiesų matome didelį visuomenės susirūpinimą dėl oro taršos Klaipėdoje. Šio susitikimo tikslas - aptarti konkrečias priemones, kurios padėtų užtikrinti efektyvią oro taršos, kvapų ir triukšmo kontrolę Klaipėdos mieste. Nereiktų vieniems kitų kaltinti, o užuot tai darius, aiškiai ir tiksliai nustatyti taršos šaltinį, o jį identifikavus – imtis konkrečių veiksmų“, - sakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis.

Per susitikimą pabrėžta efektyvesnio oro taršos monitoringo būtinybė. Iki šiol nebuvo gauta jokia apibendrinta informacija, kur yra pagrindinės dabartinės oro taršos Klaipėdoje priežastys ir  šaltiniai. Todėl atsižvelgus į pasitarime išsakytas nuomones prašoma, aktyviai įsitraukiant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, suintensyvinti oro kokybės stebėjimą Klaipėdos mieste ir iki 2018 m. rugpjūčio 31 d.  pateikti Vyriausybės kanceliarijai išvadas apie padidėjusios oro taršos priežastis.

Per pasitarimą konstatuota, kad atsakomybę už jo teritorijoje vykdančių įmonių veiklą prisiimti ir aktyviau į  aplinkos taršos monitoringą turėtų įsitraukti Klaipėdos valstybinis jūrų uostas. Uostas turėtų būti įpareigotas taikyti jo teritorijoje esančių krovos įmonių aplinkosauginių priemonių taikymo stebėjimą.

Susitikime dalyvaujančių institucijų atstovams taip pat buvo priminta, kad į gyventojų pageidavimu atliekamus  oro taršos tyrimus atsakymai turi būti pateikiami nedelsiant. Netoleruotini atvejai, kai tai delsiama daryti kelis mėnesius.  

Užtikrinant tinkamą dėmesį aplinkosauginiams reikalavimams,  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras raginamas reguliariai organizuoti susitikimus su visomis uoste veikiančiomis krovos kompanijomis siekiant socialiai atsakingo verslo požiūrio į aplinkos taršą ir aptariant konkrečius įmonių veiksmus taršos prevencijos srityje.

Atsakingų institucijų atstovai taip pat artimiausiu metu susitiks su asociacijos „Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją“ atstovais ir aptars jų keliamas problemas.

Pasitarime Vyriausybės kanceliarijoje dalyvavo Sveikatos, Aplinkos, Susisiekimo ministerijų, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.