BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptarta Lietuvos pažanga siekiant narystės EBPO

Data

2017 07 20

Įvertinimas
0
MD1.jpg

Šiandien Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovais. Susitikimo metu aptarta Lietuvos pažanga įgyvendinant EBPO rekomendacijas, taip pat kalbėta apie tolesnių darbų eigą.  

„Per šiuos metus Lietuva padarė ryškų proveržį spartindama stojimo į EBPO procesą. Ir toliau sieksime, kad visos suplanuotos  reformos būtų įvykdytos laiku ir jau kitais metais Lietuva taptų visateise šios organizacijos nare“, – teigė Vyriausybės kanclerė. 

EBPO atstovams pristatytos Seime priimtos Miškų įstatymo pataisos dėl urėdijų konsolidavimo, taip pat teisės aktų pakeitimai, leidžiantys pradėti kelių priežiūros įmonių jungimą. Pažymėta, kad taip norima efektyvesnės ir skaidresnės valstybės valdomų įmonių veiklos. 

Vyriausybės kanclerės M. Dargužaitės teigimu, įgyvendindami šias reformas ne tik siekiame įstoti į EBPO, tačiau jos reikalingos ir mūsų šalies ekonomikos augimui bei efektyviam turto valdymui.  

Pasak EBPO Teisės departamento direktoriaus Nicola Bonuccio, Lietuvos Vyriausybė deda dideles pastangas siekiant narystės EBPO. „Norime pasidžiaugti Jūsų šalies nuveiktais darbais antikorupcijos, valstybės valdomų įmonių srityse, taip pat pradedama vykdyti urėdijų reforma“, – teigė EBPO atstovas. 

2015 m. birželio 4 d. EBPO Ministrų Tarybos susitikime Lietuva buvo oficialiai pakviesta pradėti stojimo procesą. Tikimasi, kad sprendimas dėl narystės bus priimtas 2018 m. birželio mėn.