BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


A.Stončaitis: profsąjungos – vienas svarbiausių bendradarbiavimo partnerių

Data

2018 05 10

Įvertinimas
0
kancleris.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ketvirtadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos profesinių sąjungų konfederacijos (EPSK) specialiuoju sekretoriumi Jozef Niemiec.

Per susitikimą su svečiu, kuris atvyko dalyvauti gegužės 11 d. vyksiančiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos suvažiavime, A. Stončaitis pabrėžė socialinio dialogo ir profesinių sąjungų svarbą.

„Mums, Lietuvai, kaip ir visoms kitoms šalims, vienas svarbiausių bendradarbiavimo partnerių yra profsąjungos. Profesinių sąjungų svarba ypač iškyla, kai vykdomos permainos. Malonu, kad atgavus Nepriklausomybę profsąjungos tapo reikšmingu, įtakingu judėjimu ir svarbiu partneriu. Todėl Vyriausybė skatina ir sveikina profsąjungų stiprėjimą“, - per susitikimą sakė Vyriausybės kancleris.

EPSK atstovui buvo pristatytos mūsų šalyje šiuo metu įgyvendinamos 6 struktūrinės reformos, paliesiančios viešuosius finansus, socialinę politiką, verslo aplinkos gerinimą. Vyriausybės kanceliarijos vadovo teigimu, sėkmingų rezultatų įmanoma pasiekti tik pasitelkus socialinius partnerius, kuriems tenka didelė atsakomybė. Sėkmingas socialinio dialogo plėtojimo pavyzdys- Nacionalinis susitarimas, pabrėžė A. Stončaitis. Lietuva remia, jog ir toliau būtų didinamas dėmesys socialiniam matmeniui ir jo finansavimui.

Per susitikimą kancleris taip pat atkreipė dėmesį į pernai įsigaliojusį naująjį Darbo kodeksą, Vyriausybės pastangas mažinant socialinę nelygybę ir atskirtį, buvo pristatyta Lietuvos stojimo į EBPO eiga. Vyriausybės kancleris pabrėžė, kad šalies pakvietimas į EBPO yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ekonomikos, pripažinimas, kartu rodantis Lietuvos valstybės brandą ir institucijų pajėgumus.

J. Niemiec džiaugėsi vizitu ir pasveikino Lietuvos  pastangas stiprinant socialinį dialogą. Jo teigimu, tai ypač svarbu europiniame lygmenyje.