Vyriausybės kancleris: Moldova – svarbus partneris Lietuvai

Data

2018 06 28

Įvertinimas
1
LRVK_20180628_0002.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su Lietuvoje viešinčia Moldovos Vidaus reikalų ministerijos, policijos, prokuratūros ir kitų teisėsaugos institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų delegacija ir pristatė Vyriausybės politiką kovos su prekyba žmonėmis srityje.

A.Stončaitis yra Vyriausybės sudarytos Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininkas.  Per susitikimą didžiausias dėmesys buvo skirtas kovos su prekyba organizavimui ir koordinavimui nacionaliniu lygmeniu,  įvairių sričių partnerių bendradarbiavimui įtraukiant bažnyčią, lietuvių bendruomenes užsienyje.

Kancleris akcentavo, kad Moldova – svarbus partneris Lietuvai, su kuriuo sieja itin glaudūs ir labai geri tarpusavio supratimu grįsti santykiai. Tą parodė ir trumpas, bet turiningas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vizitas į Moldovą balandžio mėnesį. Pasak A. Stončaičio, politinis dialogas – svarbu, bet ne ką mažiau reikšmingas praktinis bendradarbiavimas ir tokie projektai kaip dėl kovos su prekyba žmonėmis.

„Kova su prekyba žmonėmis – šios Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos prioritetas, todėl kovos su prekyba žmonėmis koordinavimas perkeltas į aukštesnį – Vyriausybės lygmenį“, - sakė Vyriausybės kancleris A. Stončaitis.

Vyriausybės kanceliarijoje yra LRV nutarimo dėl Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo pakeitimo projektas, kuriame numatyta, kad Kovos su prekyba žmonėmis komisijai vadovauja Vyriausybės kancleris.

Moldovos ekspertai mūsų šalyje vieši nuo pirmadienio ir jau susitiko su Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, lankėsi Kauno miesto savivaldybėje, kurioje susipažino su savivaldos vaidmeniu šiame procese, Dingusių žmonių šeimų paramos centre. Penktadienį numatytas delegacijos vizitas Generalinėje prokuratūroje.

Lietuva  Moldovoje jau yra laimėjusi aštuntą Europos Sąjungos Twinning projektą (policijos sistemos pradinio ir tęstinio mokymo reforma) ir įgyvendinusi virš 120 vystomojo bendradarbiavimo projektų.

Vizitas organizuojamas pagal Vidaus reikalų ministerijos kartu su partneriais ES MPF lėšomis įgyvendinamą projektą „Moldovos gebėjimų stiprinimas kovojant su prekyba žmonėmis“.