Vyriausybės kancleris: Lietuva pasirengusi išnaudoti „EXPO 2020“ galimybes šaliai pristatyti

Data

2019 06 26

Įvertinimas
0
LRVK_20190626_0004.jpg

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su „EXPO 2020“ viceprezidentu Omaru Shehadehu iš Jungtinių Arabų Emyratų ir aptarė pasirengimo pasaulinei parodai klausimus.

„EXPO 2020“ vyks Dubajuje – viename iš pasaulio finansų, logistikos ir naujausių technologijų centrų. Lietuva plečia politinius, ekonominius, kultūrinius ryšius su Jungtiniais Arabų Emyratais, – šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą skirti Lietuvos ambasadorių Abu Dabyje.

Susitikime Vyriausybės kancleris padėkojo „EXPO“ parodos organizatoriams už techninę ir ekspertinę pagalbą rengiantis parodai. Pasak kanclerio, dalyvavimas parodoje bus puiki galimybė pristatyti Lietuvą, jos kultūrą, inovatyvų verslą ir turizmą.

„EXPO 2020“ – tai ne tik 6 mėnesių pasaulinė paroda, bet ir puiki platesnio bendradarbiavimo su Jungtiniais Arabų Emyratais ir kitomis regiono šalimis platforma, siekiant Lietuvos strateginių tikslų. Lietuva didžiuojasi savo istorija, turtingu kultūros paveldu, šalies gamta, yra stipri šiuolaikinėse lazerių, gyvybės mokslų, finansinių technologijų ir kitose srityse. Tikrai turime kuo didžiuotis ir ką parodyti pasauliui. „EXPO“ bus puiki galimybė Lietuvai plėtoti kultūrinius ir ekonominius ryšius“, – teigė Vyriausybės kancleris A. Stončaitis.

 „EXPO 2020“ viceprezidentas Omaras Shehadehas pabrėžė, kad organizatoriai dės visas pastangas, kad Lietuvos pasirengimas parodai būtų sklandus, ir pakvietė Vyriausybės kanclerį apsilankyti Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Lietuvos paviljone bus  pristatomos tvarios statybos ir išmaniųjų namų technologijos, aukštos kokybės saulės baterijos, modernūs baldai ir kita įranga. Jaunų architektų grupės pasiūlyta paviljono idėja „Openarium“ demonstruoja ištikimybę tradicijoms ir mūsų valstybės atvirumą pasauliui.