Vyriausybės kanceliarijoje – japonų fotografo Takahiro Hara paroda

Data

2019 03 27

Įvertinimas
0
parodele.jpg

Vyriausybės kanceliarijoje atidaryta diplomato, Japonijos ambasados Lietuvoje antrojo sekretoriaus, Takahiro Hara'os fotografijų paroda „Foto studija Keturi metų laikai".

T. Hara gimė 1975 m. Japonijoje. Jis užaugo mažame Brazilijos miestelyje, o dabar gyvena Vilniuje, Lietuvoje. T. Hara pradėjo mokytis fotografijos ir šią veiklą tęsia jau daugiau nei 20 metų, skirdamas dėmesį savitos pasaulėžiūros kūrimui, leidžiant savo fotografuojamiems subjektams prisiminti minties ir objekto santykį. Jo kūryba plėtojasi bendradarbiaujant su savo subjektais. 

2007-aisiais Japonijoje fotografas išleido šeimos portretų seriją „Foto studija Keturi metų laikai“ („Photo Studio Four Seasons“), vaizdavusią kiekvienos šeimos istoriją bei tarpusavio ryšius. 2009-aisiais jis išleido seriją „VISATA“ („UNIVERSE“) ir perteikė primityvią žmonių prigimtį, kuri yra iš kartos į kartą perduodamos energijos ir atminties mišinys.

„Kiekvienos šeimos spalvos keičiasi lyg keturi metų laikai. Mylimi ir įsimylėję vyras ir moteris – tai yra pirmoji šeimos užuomina. Bėgant laikui, šypsenos bei ašaros sumezga šeimą kartu, o subtilūs šviesos ir tamsos atspalviai mus tiesiog žavi“, – yra sakęs T. Hara. 

Prašydamas savo fotografuojamų subjektų rankose laikyti antikvarinį daiktą ir galvoti apie tai kaip apie šeimos ryšių su praeitimi ar ateitimi simbolį bei buvimą kartu dabartyje, fotografas siekė pavaizduoti jų tarpusavio emocinius saitus.

Parodos atidaryme LRV rūmuose trečiadienį sveikinimo žodį sakė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis, Japonijos ambasadorius Shiro Yamasaki, parodos autorius – T. Hara. Susirinkusieji taip pat turėjo išskirtinę galimybę geriau pažinti japonų kultūrą per ypatingos muzikos garsus ir tradicinės aprangos pavyzdžius.

Paroda veiks iki š.m. balandžio vidurio.