Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanceliarijoje – diskusija dėl Europos Humanitarinio Universiteto veiklos ir aktualijų

Data

2019 05 10

Įvertinimas
1
EUROPOS .JPG

Gegužės 10 d. pirmininkaujant Vyriausybės kanclerio pirmajam pavaduotojui Deividui Matulioniui įvyko susitikimas su Lietuvoje akredituotų diplomatinių atstovybių vadovais, kuriame aptartos Europos Humanitarinio Universiteto (toliau – EHU) veiklos aktualijos ir pasirengimas birželio 11 d. Vilniuje įvyksiančiam EHU rėmėjų ir donorų susitikimui.

Susitikime taip pat dalyvavo užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, EHU rektorius Sergej Ignatov bei šio universiteto prezidentas ir jo steigėjas Anatoli Mikhailov.

Pokalbio buvo pabrėžtas EHU vaidmuo stiprinant Baltarusijos pilietinę visuomenę, rengiant aukštos kvalifikacijos humanitarinių ir socialinių mokslų specialistus ir skatinant verslumą.

D. Matulionis užtikrino, kad Lietuva ir toliau bus patikima universiteto rėmėja ir paragino kitus tarptautinius donorus dalyvauti EHU rėmėjų ir draugų susitikime ir aktyviai prisidėti prie šios aukštosios mokyklos plėtros.

EHU buvo įkurtas 1992 m. ir Minske veikė dvylika metų kaip vienintelis privatus humanitarinio profilio universitetas Baltarusijoje. Nuo 2005 m. EHU veikia egzilyje Lietuvoje ir per tą laiką jį baigė 2284 absolventai. Šių metų laidą sudaro 159 absolventai. Vyriausybės gegužės 8 d. sprendimu šiam universitetui suteiktas egzilio sąlygomis veikiančios aukštosios mokyklos statusas. Universiteto pagrindiniai 3 donorai yra Europos Komisija, Švedija ir Lietuva.