Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyriausybės kanceliarija ir projektų valdymo profesionalai sukirto rankomis

Data

2019 07 11

Įvertinimas
1
Agile Lietuva_jpg _sq.jpg

Projektinį valdymą savo veikloje diegianti Vyriausybės kanceliarija nuo šiol turės dar didesnį pastiprinimą – liepos 5 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su asociacija „Agile Lietuva“. Kartu numatyta įgyvendinti bendras veiklas, stiprinančias projektų vadybą Lietuvoje pagal šios asociacijos  principus. 

„Šiuo metu Vyriausybės kanceliarijoje ir 14-oje ministerijų diegiame projektų valdymo sistemą, kuria vadovaujantis strateginiai projektai prižiūrimi centralizuotai. Tai užtikrins, kad jie bus įgyvendinti laiku, pasieks suplanuotus tikslus ir tilps į numatytą biudžetą. Labai džiaugiamės, kad „Agile Lietuva“ profesionalai prisidės prie Vyriausybės kanceliarijos įgyvendinamų darbų“, – sako Ministro Pirmininko patarėjas Lukas Savickas.

Asociacija toliau gerins projektų vadybą taikant „Agile“ principus Vyriausybėje, o Vyriausybės kanceliarija pagal teikiamas rekomendacijas tobulins projektų valdymo standartą ir mokymų medžiagą. Be to, planuojama organizuoti tarpinstitucines diskusijas, forumus, debatus ir kasmėnesinius susitikimus, kuriuose valstybinio sektoriaus atstovai gilinsis į projektų valdymo specifiką, taip pat įvairius renginius, skirtus supažindinti su „Agile“ projektų valdymo būdu ir išmokti praktiškai jį pritaikyti. 

„Su Vyriausybės kanceliarija bendradarbiaujame jau ne vienus metus. Kasmet rengiame „Agile pusryčius“ – renginį, skirtą viešojo sektoriaus atstovams supažindinti su „Agile“ veiklomis. Šios sutarties pasirašymas visai asociacijos bendruomenei yra puikus švietimu paremto nuolatinio darbo įvertinimas“, – pabrėžia asociacijos „Agile Lietuva“ prezidentas Leonardas Vorobejus. 

Siekiant sukurti bendrą projektų valdymo modelį, kuris sudarytų geras sąlygas plėtoti aktyvią lyderystę ir efektyviai įgyvendinti svarbiausias reformas, 2017 m. atsinaujinančioje Vyriausybės kanceliarijoje buvo nuspręsta vadovautis užsienio šalių, tokių kaip Jungtinė Karalystė, Danija, Suomija geriausia praktika ir savo veikloje pradėti taikyti projektinio valdymo principus. Nuo tada buvo įgyvendinti 6 strateginiai projektai, 2019 m. numatyta užbaigti dar 5 projektus. Didžiausių rezultatų tikimasi 2020 metais, kuomet planuojama efektyviai įgyvendinti net 18 strateginių projektų.