Vyriausybės kanceliarija dalyvavo PLJS

Data

2018 07 08

Įvertinimas
0
PLJS MP.jpg

Liepos 6-8 dienomis Prienų rajone „Harmony Park" vyko ketvirtasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (PLJS). Šiais metais Vyriausybė buvo pagrindinis renginio partneris. Pirmą kartą renginyje dalyvavo Vyriausybės kanceliarija ir gausi jos komanda, pristačiusi net tris kampanijas:  #LietuvosDNR, AČIŪ bei Kryptis LIETUVA.

Per tris festivalio dienas LRVK stendą, kuris buvo tarp populiariausių, aplankė keli šimtai svečių. Vyriausybės kanceliarijos stendas sudomino Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, jo patarėją Luką Savicką, ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių, muzikos prodiuserį Leoną Somovą, atlikėjus Erica Jennings ir Jurgį Didžiulį, tautiečius nuo Amerikos iki Panevėžio.

Kanceliarijos darbuotojai bendravo su festivalio svečiais, pasakojo apie savo ir kanceliarijos veiklą. Renginyje buvo apstu kultūrinių, edukacinių veiklų, intelektualių diskusijų, pramogų, užmegzta naujų kontaktų.

„Džiugina, kad LRVK iniciatyvos tapo savotišku jaunimo traukos centru. Kiekvienas susitikimo dalyvis galėjo rasti sau aktualią nišą: papasakoti savo grįžimo į Lietuvą istoriją, pareikšti savo nuomonę, kaip būtų galima pristatyti Lietuvą pasaulyje, ar tiesiog išsiųsti padėką savo artimiesiems į bet kurį pasaulio kraštą. Ne paslaptis, kad daugelis jaunuolių išreiškė nuostabą tokia viešojo sektoriaus iniciatyvų įvairove, novatoriškomis idėjomis bei jaunatviška energija, o tai tikrai vertė didžiuotis mūsų visą LRVK komandą„ - sako LRVK dirbantis projektų vadovas Ramojus Motuzas.

Apie kampanijas:

Kampanija „#LietuvosDNR". PLJS šią ilgalaikę kampaniją pradėjo vykdyti Lietuvos įvaizdžio skyrius. Šiuo projektu siekiama, kad visuomenė visomis formomis siūlytų savo idėjas, kaip informaciją apie Lietuvą skleisti pasaulyje. Susitikimo dalyviai iš organizatorių gavo po informacinę skrajutę, pristatančią kampaniją ir pridedamą trumpą anketą. Anketoje prašyta išreikšti nuomonę, kaip ir per kokias plotmes mūsų šalis turėtų prisistatyti pasauliui.

Iniciatyva „Kryptis LIETUVA".  Projektu užsienio lietuviai skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje, apdovanojamos iniciatyvos, padėjusios išvykusiems ir sugrįžusiems integruotis Lietuvoje. Projektas vyksta antri metai. Šiemet Lietuvos šimtmečio proga siekiama pakalbinti ir nufilmuoti 100 žmonių, grįžusių į Lietuvą gyventi ir sėkmingai įsitvirtinusių savo krašte, o visą medžiagą numatoma viešinti (internetas, vaizdo įrašai, straipsniai). Iniciatyvą globoja Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.

Kampanija „Ačiū". Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai aktyviai siuntė Lietuvos šimtmečio atvirlaiškius „Ačiū" savo artimiesiems, draugams Lietuvoje ir užsienio šalyse. Taip šiuo gražiu ir paprastu veiksmu padėkojo visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie mūsų valstybės ar jų pačių asmeninės sėkmės.

PLJS - didelių idėjų ir geros muzikos festivalis - vyksta kas dvejus metus.