Tarpinstituciniame forume nagrinėta šalies viešojo sektoriaus pokyčių svarba

Data

2019 05 29

Įvertinimas
0
LRVK_20190524_0068 (002).jpg

Vyriausybės kanceliarijoje praėjusią savaitę vyko tarpinstitucinis forumas „Kada reformos virsta pokyčiais“. Tai Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės organizuotas forumas, kuriame su projektais dirbantys žmonės turi galimybę aptarti konkrečius projektų pavyzdžius ir kylančius iššūkius bei pasidalyti patirtimi.

Forumo pagrindinis pranešėjas Romas Švedas, nepriklausomas ekspertas, įmonių valdybų narys, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) lektorius dalijosi  darbo valstybės tarnyboje patirtimi, taikomomis praktikomis ir kylančiais iššūkiais.

Susitikimo pradžioje R. Švedas pažymėjo, kad viena iš silpniausių vietų valstybės tarnyboje – vadyba ir jos trūkumas viešajame sektoriuje. Beveik 20 metų darbo patirtis valstybės tarnyboje ir beveik 10 metų darbas kolegialiuose įmonių valdymo organuose, pasak R. Švedo, parodė, kad į viešąjį sektorių reikėtų perkelti gerosios įmonių valdymo praktikos. Tai viešąjį sektorių padarytų efektyvesniu.

Pasak lektoriaus, keičiantis pasauliui, organizacijų keitimasis yra tiesiog privalomas. Tačiau, iliustruodamas geriausias pasaulio vadybos pavyzdžiais R. Švedas minėjo, kad pokytis neturi būti savitikslis ir bet kokia kaina. Pokytis turėtų būti siejamas su aiškiu tikslu.

Pasak R. Švedo, klasikinis organizacijų gyvavimo ciklas rodo, kad labiausiai pavojingas organizacijos gyvavimo etapas – jos veiklos pikas, nes tuomet, paprastai, atsipalaiduojama ir nebegalvojama apie naujus organizacijos tikslus.
“Valstybė irgi yra organizacija, savo veikla turinti siekti tikslų. Organizacijos gyvavimo ciklas galioja ir valstybei. Tad, koks dabartinis Lietuvos ilgalaikis tikslas? – Kėlė klausimą R. Švedas. - Trisdešimt strateginio planavimo dokumentų – ar jie tempia Lietuvą viena, ar skirtingomis kryptimis? Strategija Lietuva 2030 – reali ar formali? Ar vykdomas jos monitoringas? Organizacijų vadovai yra tikslo vėliavnešiai – ar taip yra ir Lietuvos atveju? Turime turėti aiškią strategiją, nes strategijos nebuvimas sukuria šalies ekonominio konkurencingumo, saugumo ir Lietuvos valstybės tęstinumo rizikas“. – forume reziumavo R. Švedas.

Kitas Vyriausybės kanceliarijos tarpinstitucinis forumas numatytas birželio mėnesį.