Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pristatyti pirminiai Nacionalinės pažangos programos tikslai ir uždaviniai

Data

2019 07 03

Įvertinimas
0
LRVK_20190703_0029.jpg

Vyriausybė surengė 2021-2030 metų Nacionalinės pažangos programos (NPP) rengimo koordinavimo komisijos posėdį, kurio metu buvo pristatyti pirminiai NPP strateginiai tikslai ir uždaviniai. Posėdyje taip pat dalyvavo įvairių sričių socialiniai – ekonominiai partneriai.

NPP – Vyriausybės nutarimu tvirtinamas pagrindinis vidutinės trukmės planavimo dokumentas, kuriame nustatomi strateginiai šalies plėtros tikslai ir uždaviniai. Čia įvardijama, kokių pokyčių laukiama per artimiausius 10 metų visose viešosios politikos srityse, siekiant užtikrinti ilgalaikę šalies ekonominę ir socialinę pažangą.

„Nacionalinės pažangos programos parengimas – vienas prioritetinių Vyriausybės tikslų ir būtent kalbėdamiesi ir klausydami mūsų socialinių, ekonominių partnerių ketiname atrasti esminius, pažangą lemiančius pokyčius viešosios politikos ir kitose valstybei svarbiose srityse“,- sako Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.  

Tikimasi, kad NPP taps pagrindiniu šalies ilgalaikę plėtrą lemiančiu dokumentu, tarnaus kaip vieningas valdymo įrankis planuojant naujojo laikotarpio Europos Sąjungos investicijas ir formuojant vidutinės trukmės valstybės biudžetą.

Susitikimo metu aptarti strateginiai tikslai ir juos detalizuojantys konkretūs uždaviniai kiekvienoje viešosios politikos srityje, taip pat įvardinti galimi poveikio rodikliai.

Nacionalinės pažangos programa baigia galioti 2020 m., todėl būtina sukurti naujos kartos NPP, kuris būtų strateginio planavimo sistemos pertvarkos ašis, taptų „skėtiniu“ dokumentu ir padėtų realizuoti esminius uždavinius planuojant 2021–2027 metų ES fondų intervencijas. Numatoma, kad NPP taps valstybės biudžeto formavimo pagrindu, padės užtikrinti valstybės biudžeto ir ES lėšų sąsajas.