Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pilietybė svarbu. Aiškumas svarbiausia!

Data

2019 04 02

Įvertinimas
10
Pilietybė svarbu. Aiškumas svarbiausia .jpg

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl pilietybės išsaugojimo, kuriame bus sprendžiama ar Lietuvos piliečiai, įgiję kitos NATO ar ES šalies pilietybę, galės išsaugoti Lietuvos pilietybę.

Tam, kad tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai būtų informuoti apie referendumu spręsti pateikto klausimo svarbą, pradedama viešinimo kampanija interneto portaluose ir socialiniuose tinkluose, lygiai po savaitės – televizijos ir radijo eteryje.

Vyriausybės kanceliarijos užsakymu vasario 18-28 d. atlikto „Spinter tyrimai“  gyventojų nuomonės apklausos duomenimis, apie vyksiantį referendumą žino 80 proc. šalies gyventojų,  jame dalyvauti apsisprendę du trečdaliai (65 proc.) apklaustųjų.

49 proc. respondentų nurodė, kad informacijos apie referendumą nepakanka. Televizija ir internetas nurodyti kaip patogiausi kanalai informacijai apie referendumą gauti.

Mėnesį truksiančia kampanija siekiama informuoti Lietuvos piliečius apie referendumą dėl pilietybės išsaugojimo, jo svarbą Valstybės ir Tautos gyvenimui ir pakviesti aktyviai dalyvauti jame išsakant savo poziciją. Kampanijai pasirinktas šūkis „Pilietybė svarbu. Aiškumas svarbiausia. Spręskime visi.“.

Referendumo dėl jau turimos Lietuvos pilietybės išsaugojimo, o ne dėl dvigubos pilietybės, viešinimo kampanija vykdoma Lietuvos Respublikos Seimo pavedimu.