Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paminėta Gedulo ir vilties diena

Data

2019 06 14

Įvertinimas
0
minejimas (003).JPG

Penktadienį Lietuva mini Gedulo ir vilties dieną. Vyriausybės kanceliarija taip pat prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos ir prisiminė šią tragišką mūsų istorijos datą. Lygiai prieš 78-metus, 1941-ųjų birželio 14-ąją, sovietai pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą.

 „Prieš 78 metus birželio 14 d. buvo pradėtas iki tol neregėtas lietuvių tautos naikinimas. Buvo siekiama sunaikinti  žmogų, šeimą, valstybę. Prisiminkime tas aukas, kurias suaukojo tauta. Kiekvienas šiandien  prisiminkime, kokia kaina buvo pasiekta nepriklausomybė. Todėl minėdami šią liūdną sukaktį tylos minute pagerbkime tuos, kurie paaukojo savo gyvenimus, likimus vardan Lietuvos, kurie klojo ateities valstybės pamatus“,- sakė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis.

Okupacijos aukų, visų žuvusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Vėliau Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ Jaunių choras kartu su susirinkusiais Vyriausybės kanceliarijos, ministerijos atstovais, piliečiais sugiedojo „Tautišką giesmę“.
Pirmieji Lietuvos gyventojų trėmimai pradėti 1941 m. birželio 14 d. 3 val. ryto. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą - Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus.