Kanceliarija jau penktą kartą atvėrė savo erdves

Data

2019 04 29

Įvertinimas
0
open house.jpg

Vyriausybės kanceliarija penktus metus iš eilės balandžio 27-28 dienomis prisijungė prie atviro architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“. Vykusio renginio metu Vyriausybės pastate apsilankė 194 žmonės, iš kurių 8 buvo vaikai.

Dabartinis Vyriausybės rūmų pastatas - vėlyvojo modernizmo architektūros pavyzdys, turintis postmodernistinio stiliaus apraiškų,  iškilo 1982 metais. Jo architektas Vytautas Edmundas Čekanauskas, kuris to meto išraiškos priemonėmis pastatą siekė priderinti prie buvusių aplinkinių statinių. Pastato interjeras yra išlaikęs to meto autentiškumą ir stilistiką – likę unikalūs, specialiai pritaikyti meno kūriniai. Per renginį buvo galima buvo apžiūrėti posėdžių sales, spaudos centrą, išlikusią kino salę. Mažieji lankytojai galėjo apsilankyti ir pažaisti vaikų kambaryje.

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Vilniuje organizuojamas nuo 2015 m. Renginio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Savaitgalio metu duris atveria Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms.