Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Forume Kanadoje aptartos Lietuvai aktualios temos

Data

2019 05 31

Įvertinimas
0
Kanada Lietuva shutterstock_385659064.jpg

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis gegužės 29-31 dienomis su oficialiu vizitu lankosi Kanadoje.  Jis dalyvauja 2019 metų ,,Atviros vyriausybės partnerystės pasauliniame forume (Open Government Partnership Global Summit 2019)“.

„Lietuva jau nuo 2014 metų dalyvauja pasaulinėje atviros vyriausybės partnerystės iniciatyvoje. Mes pasisakome už didesnį vyriausybės veiklos atvirumą visuomenei, už skaidresnius verslo ir valstybės santykius, siekiant efektyviau kovoti su korupcija ir pinigų plovimu. Lietuvai taip pat labai svarbi šio pasaulinio forumo tema  - demokratijos apsauga nuo manipuliacijų socialiniuose tinkluose, nuo netikrų (fake news) grėsmes,“-sako D.Matulionis.

Vyriausybės pareigūnas susitiko su David Morrison, Kanados Ministro pirmininko Justin Trudeau patarėju užsienio politikos ir gynybos klausimais. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai santykiai ir tarptautinės darbotvarkės klausimai.

Pokalbio metu D. Matulionis padėkojo Kanados vyriausybei už reikšmingą indėlį stiprinant viso Baltijos regiono šalių saugumą. Šių metų gegužę Latvijoje vyko  didelio masto karinės pratybos, kuriose dalyvavo virš dešimt NATO šalių karinės  pajėgos. Kanada  priešakinių NATO pajėgų batalionui vadovauja nuo 2017 metų  birželio mėnesio. Taip pat išsakyta padėka už transatlantinio ryšio tarp ES ir JAV bei Kanados stiprinimą.

D. Matulionis taip pat susitiko Kanados užsienio reikalų viceministre Pamela Goldsmith – Jones.